Огляд основних положень Закону України «Про відкритість використання публічних коштів»

     Закон України від 11 лютого 2015 року № 183-VIII «Про відкритість використання публічних коштів» набрав  чинності ще 12 вересня 2015 року. Активісти Громадського руху Народний контроль в м. Бучач, вже більше пів року, намагаються отримати публічну інформацію від голови міста Мосціпана Й.М. та начальника ККП Кміть Б.І. Як і міська рада, так і ККП фінансується за кошт громади міста, тому  кожен громадянин має право знати де і як  використовуються наші гроші.

Але як і голова міста, так і начальник ККП виявились безрукі в намаганні надати нам відповідь. Відписують будь-що, але на поставлені запитання відповідь не дають.

                            Розбір польоту:

1.Суб’єктами, що надаватимуть інформацію про публічні кошти, є: розпорядники та одержувачі коштів державного і місцевих бюджетів, підприємства, Національний банк України, державні банки, державні цільові фонди, фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування та органи пенсійного фонду україни.

2. Законом зобов’язано розпорядників коштів державного і місцевих бюджетів, суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, фондів загальнообов’язкового державного страхування і органів Пенсійного фонду оприлюднювати (в залежності  від відомостей чи суб’єктів – щоквартально або щорічно) на спеціальному єдиному веб-порталі використання публічних коштів інформацію про заплановане та фактичне використання публічних коштів. При цьому зазначена інформація має зберігатися в режимі вільного доступу протягом трьох років з дня оприлюднення.

3. Для оприлюднення вказаної інформації створюється єдиний веб-портал використання публічних коштів, що є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація згідно з цим Законом. Інформація, оприлюднена на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є державною власністю та знаходиться у вільному безоплатному доступі з можливістю анонімного перегляду, копіювання та роздрукування інформації.

4. Керівники розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевих бюджетів, підприємств, органів Пенсійного фонду, а також фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування несуть відповідальність за такі порушення:

1) неоприлюднення інформації відповідно до цього Закону;

2) оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;

3) несвоєчасне оприлюднення інформації.

                      Висновок:

Керівництво міста  приховує від громадян реальний стан використання публічних коштів.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.