Підсумки зустрічі громадськості щодо розташування та проекту пам’ятника Героям Небесної Сотні та Героям АТО

      Обговорення та визначення із локацією для якнайкращого розташування пам’ятника Героям Небесної Сотні та Героям АТО – справа затяжна, клопітка та втомлива. Але все потрібно робити разом, якщо ми хочемо домогтися справді хорошого результату. Але якби не повідомлення в Інтернеті, ця справа не набула б такого широкого розголосу і вже через кілька місяців ми б мали дуже дорогий, не надто привабливий проект, через який у майбутньому знову виникали б суперечки.

17 лютого 2017 року став справді важливим днем для всіх, особливо для тих художників, які працювали над створенням проектів, макетів, ескізів майбутнього вшанування наших Героїв. Саме від сьогодні усі мешканці міста зможуть самостійно обрати те, що їм найбільше подобається. Про такий підсумок пізніше скаже Й. Мосціпан, а до того, варто розпочати із презентації макету Вадимом Кісельовим. Працюючи над його створенням, автор не лише продумав кожну деталь, а й надав заклав у них певний зміст. Для того, щоб якнайповніше охопити усі події та їх втілити, Вадим розробив не просто пам’ятний знак чи монумент.У цій композиції він зумів поєднати все: і Героїв Небесної Сотні, і Героїв АТО, і голубів, і ангелів, і навіть освітлення та музику, які б допомагали краще сприймати та згадувати події минувшини. Місце розміщення автор проекту бачить за поліцією, поблизу басейну, там де часом розтошовується мандрівний цирк.

Другим художником, який презентував свою роботу був Володимир Слободян . Для встановлення монументу він обрав територію напроти автовокзалу по той бік річки між деревами, показав та запропонував різні варіанти пам’ятника.

Потім до слова вийшов Олег Висоцький, товариш батька Ігоря Костенка – Героя України. Він показав ескіз – один із варіантів монумента. На початку своєї розповіді він зазначив, що для обговорення такої важливої справи, потрібно було залучити батьків чи родичів тих людей, яким встановлюватимуть пам’ятник.

Тарас Паляниця презентував 2 нових варіанти локації пам’ятника та показав його інші можливі варіанти. Автор ідеї бачить її втілення біля адмінбудівлі (навпроти “Ощадбанку”) та біля мостика через Стрипу, що веде до будинку культури.

До розмови також долучився Роман Лесів, який запропонував громадськості своє бачення. За основу композиції він узяв Архангела Михаїла, який крилами огортає стовп із написаними на ньому іменами загиблих. На крилах, як символ, зображено колоски пшениці та кетяги калини.

 

Поділився своїм баченням і Володимир Качуровський.

Наступним до громадськості звернувся Зеновій Пеньонжик, який пояснив та розтлумачив значення багатьох символів та термінів. Він наголосив на тому, що працюючи над створенням пам’ятника, потрібно враховувати прихований зміст багатьох елементів, адже це основа всього. За його словами, місто мертвих, або меморіал, не можна розміщувати у центрі міста живих. Ґрунтуючись на знаннях про символьні значення, Зеновій говорив про те, що пам’ятник повинен бути життєдайним та зберігати пам’ять. І найкращим місцем для його розміщення потрібно обирати найбільш людне місце (як-от, навпроти “Ощадбанку”), щоб мешканці міста, гості не витрачали час на пошуки. Зеновій не просто пояснював значення символів, а й наводив яскраві приклади для ілюстрації, запропонував кілька варіацій пам’ятника. Він також говорив про те, що вирішенням та вибором із безлічі варіантів, повинні займатися спеціалісти – архітектори, скульптори, тобто компетентні та обізнані у цій справі люди, чим спровокував жваву суперечку.

      Після короткого виступу Івана Шподарунка та словесної перепалки із Зеновієм Пеньонжиком було проголошено, що всі ці проекти будуть виставлені у фойє РДА і кожен мешканець міста зможе проголосувати за той варіант, який йому найбільше подобається.

Дякуємо усім, хто займався створенням та реалізацією проекту, який нагадуватиме наступним поколінням про Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО.

Леся Ю.

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.