Хто знищує останні об’єкти соціального значення у Бучачі?

   

  03 лютого 2017 р. відбулося засідання постійної комісії депутатів Бучацької міської ради щодо питання оренди.  З ініціативи  депутата від  “Радикальної партії”  Олега Ляшка  – Шеремети П.П.  обговорювалось питання щодо збільшення орендної плати для Бучацької  центральної районної аптеки №16. Пропозицію  підтримав ще один депутат міської ради від ВО “Батьківщина” – Нетреб’як В.І.

Піднімалося питання про підвищення орендної плати з 1330,46 грн. до 7200 грн. ( 149,1 м2 ), в тому числі й підвальне приміщення,  яке не використовується   (65 м2 ). Такою тарифною ставкою депутати ставлять керівництво аптеки у неможливість  подальшого існування закладу.

 

Нагадаємо, що Шеремета П.П. займав керівні посади в правоохоронних органах за часів Януковича В.Ф. На сьогодні є власником мережі аптек району, в чому і проявляється його активність.

       Слід зазначити – аптека є власністю Тернопільської обласної ради. Саме через  комунальні  аптечні  заклади органи місцевої влади та держава, мають найбільше інструментів впливу  на ринок  ліків  та їх ціноутворення.  Бучацька ЦРА №16 є аптекою, яка має велике соціальне значення в районі. Також аптека – єдина в Бучацькому районі, яка здійснює  безкоштовний відпуск лікарських засобів соціально незахищеним верствам населення, учасникам АТО та реалізує тільки якісні лікарські засоби.

       У 2016 році в Бучацькому районі  близько 3000 людей  за пільговими категоріями  були забезпеченні безкоштовними лікарськими засобами. Також  300 важкохворих людей  забезпечені психотропними препаратами та наркотиками.

        Згідно законодавства України для продажу психотропних та наркотичних препаратів має бути обов’язкова ліцензія, суворий режим зберігання із залученням охорони, поліції, спеціалізованих фармацевтичних працівників, тощо.

У той час, коли приватні аптеки перебувають на єдиному податку,  Бучацька ОК ЦРА №16  має обтяжливе оподаткування загальної системи.  У  аптеці працює лише 8 провізорів та  у 2016році  було сплачено до місцевого бюджету 240 тисяч  гривень, в тому числі ЄСВ. Такими показниками не може похвалитись будь-який інший аптечний заклад району. Виникає запитання до  депутатів Шеремети П.П. та Нетреб’яка В.І. : “Скільки ви сплатили  податків у місцевий  бюджет району, і скільки у вас оформлено працівників у відповідності до кількості об’єктів?” Чому, до цієї пори, пан Шеремета не займався торгівлею наркотичних припаратів,  маючи аптеки у приватній власності?

За умови такого підвищення орендної ставки Бучацька ЦРА №16 виявиться неплатоспроможною. Цим  пан Шеремета П. та Нетреб’як В. хочуть скористатися:

  1. Приміщення, в якому розташована Бучацька ОК ЦРА №16 -роздерибанити на аукціоні.
  2. Перейняти усі функції з торгівлі наркотичними препаратами у власні, приватні аптеки та отримувати додаткові прибутки від їх продажу. Таким чином жителі Бучацького району залишаться без жодних соціальних пільг на лікарські засоби, та побачать кінець існування самої комунальної аптеки. Працівники ж втратять свої робочі місця.

 Особливу увагу варто звернути й на те, що позиція Тернопільської обласної ради полягає у розширенні комунальної аптечної мережі, а не у її знищенні, як цього прагнуть депутати Бучацької міської ради Шеремета П.П. та Нетреб’як В.І.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.