“Диванна журналістика” в газеті “Нова Доба”

         Спілкуючись із мешканцями району ми визначаємо, що районна газета Нова Доба вже давно не інтригує цікавою інформацією. Газета переросла в рекламно-популістичне видання.  Інформація тут переважно про дні народження,  співчуття, приватні оголошення…, на чому і заробляє редакція.  Головний редактор газети Василь Тракало,  в обов’язковому порядку, не забуває хвалити владних мужів району.  Також на свій смак коректує статті, які люди хочуть оприлюднити на сторінках газети.  Часто відкоректована  інформація втрачає свій смисл, в порівнянні із оригіналом, і тому ніхто повторно не звертаються за послугою.

    

         Відтоді, як фінансування газети зменшилось, редактор газети спрямував свою роботу на використання інтернет-ресурсів. Так, в  останньому номері газети  «Нова Доба»,  ми читаємо статтю про скрипаля Павла Волощука.  Крім того, що подія відбулась ще 9 березня, редактор газети допустив фотографічний плагіат.  

 

         Фото скопійоване із сайту buchachinfoport, обрізано авторський логотип і надруковано без посилання на автора.  Запізніла реакція на друк та ще й вкрадене фото. Це не що інше, як “диванна журналістика”. Відкрив Інтернет, вибрав популярну новину, зімпровізував текст, копійнув фото, покулупався в носі,  почіхав потилицю і створив статтю. Невже ставши головою  Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів можна допускати такі дії у своєму ж виданні?  Хороший приклад для інших.  А можливо в журналістиці це є правилом: не можеш сам – вкради в іншого! Чи займана посада відкриває можливість для таких діянь?

 

   

 

Загальновідомо, що Конституція України в ч. 2 ст. 54 гарантує кожному громадянину «свободу літературної, художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, їхніх авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв’язку з різними видами інтелектуальної діяльності».

Кожний громадянин має право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності; ніхто не може використовувати або поширювати їх без його згоди, за винятками, встановленими законом.

 

Можливо району потрібен інший керівник районної газети, або створити інше видання?  Чомусь у нас, так як у Верховній Раді: одні і ті ж обличчя ми бачимо та одні і ті ж прізвища чуємо впродовж десятиліть. То які зміни можуть чекати простих жителів?  Застій, відсутність розвитку та корумпованість як у газетному виданні, так і в міській раді м. Бучач.
   Головне і факт – в останньому номері газети редактор Василь Тракало, чомусь,  не приділив увагу жителю м. Бучач,  який невдало  «заколядував»  будучи на високій посаді.  В керівництві редакції не прийнято “гладити” провладних осіб “проти шерсті”, тим більше прокурора. Краще про скрипаля із Кам’янця Подільського написати. Це і є підтвердженням корумпованості теперішнього керівника редакції його замовчування та приховування від населення важливої інформації!!!

         Так як колись «Правда» була без правди, так тепер «Нова Доба» не втішає жителів  різносторонньою інформацією про буденне життя Бучацького району.

 

          Дякуємо різним інтернет-виданням  за оприлюднення детальної і різносторонньої інформації про події, які відбуваються в м. Бучач.  Особливо вдячні ті люди, які тимчасово виїхали за межі України, або постійно проживають за кордоном та цікавляться життям рідного міста і району.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.