Чи безпечно дітям відвідувати спортивну школу в Бучачі?

        

         Ще 19 травня 2016 року ми відвідали приміщення спортивної школи. Ціль – перевірити правдивість слів голови міста Мосціпана, що такої школи, як у Бучачі,  немає в області.  На той час, вже вдруге за два роки, Мосціпан робив капітальний ремонт спортзалу. Ремонт кошторисний, але і безтолковий, тому що лише косметичний. Утеплення та гідроізоляція покрівлі до сьогоднішнього часу залишається в жахливому стані.

      Однією з умов переходу в зазначене приміщення було встановлення двоскатного даху.  Через порушення умов переходу, технологій і недоробок підрядчика, стеля покривається грибком, який розповсюджується по стінах. Мосціпан зайшов у тупик, адже ідея переміщення школи із центру, примушує його кожен рік виконувати  ремонт спортзалу, відкинувши на задній план ремонт Ратуші, будинків, доріг… Рішенням міської ради №1255 від 27.08.13 пройшло відчуження приміщення ДЮСШ,  яке відбулось всупереч інтересам громади. Це сталося в час безконтрольної, злочинної  влади Януковича, чим і скористалась місцева влада. “Яблуко від яблуні далеко не падає!”

За словами Ореста Рудника, на той час завідуючий відділу освіти Бучацької РДА, тільки перехід спортшколи із центральної частини міста на територію колишнього ДТССАФу складала 2 млн. грн. (газета Нова Доба №17 від 25.04.14). Додамо вимушені кожнорічні витрати на ремонти, на неефективний обігрів приміщення і ми зрозуміємо скільки нам коштують діяння голови міста. Тепер громада міста має страждати від цих фінансових затрат. Мосціпан скоро не буде на посаді, а ми і надалі будемо виділяти кошти, яких в бюджеті не так аж багато.

На відміну від попередньої школи, дітям важко добиратись до нової. Невирішеним питанням є розміщення автобусної зупинки та стан дороги, якою діти ходять у спортивний комплекс чи то в дощ, чи то в сніг. Деякі батьки не хочуть відпускати своє чадо на тренування, хоч тут й освітлено, але до автобусної зупинки далеко, та ще й  собаки  бігають.

 Пройшов майже рік.  25 січня 2017 року ми знову прийшли в приміщення школи. Перше враження про побачене – непогано. За словами працівника школи Світлани, замовлено підлогові резини на три зали: початковий, тенісний та тренажерний. Нещодавно придбали тенісний стіл, повинні ввести тренування настільного тенісу. Тут комфортно, багато місця, відчуття простору, що дуже важливо для дітей.

       Але  туризм не еміграція!  Візуалізіція далеко відстає від поняття оздоровлення, що має бути в пріоритеті таких закладів.  Зимовий холод у прямому сенсі, лізе всередину, на стінах збирається конденсат, наслідком якого є утворення грибка та небезпечних запахів.  Від запаху фарби, якою намагались прикрити грибок, забиває подих. Важко собі уявити, як там дихають діти, а школу відвідують 284 дитини.  Вони не просто знаходяться у такому приміщенні, вони ще й тренуються і на повні груди вдихають  ці грибкові бактерії, які  надзвичайно шкідливі та осідають в легенях.

Вентиляційна система, яка повинна “витягувати” всі запахи,  не може впоратися – слабка потужність. Батареї, від яких практично не відчувається тепла, не можуть впоратися із завданням створення потрібної  температури повітря. До елементарного накриття над дровами або окремого добре провітрюваного місця для їх зберігання, справи так і не дійшли.

Про стіну, яка руйнується від дощу, влада також забула.  Це все обговорюється, вирішується, гроші виділяються, але “віз і нині там!”

КОМЕНТАР  ФАХІВЦЯ!

       За словами сімейного лікаря Роксолани Гнат, тривале перебування людини у такому приміщенні, може тільки нашкодити здоров’ю, а не покращити його! ”Наслідки та захворювання  непередбачувані!  Може бути все, починаючи від алергічних реакцій, закінчуючи астмою. Грибок осідає всюди: в носі, горлі… Можливе виникнення хронічних фарингітів, ларингітів, ринітів. Для цього потрібно лише трішки ослабленого імунітету після хвороби, після антибіотиків. Тоді для грибків ”відкриті ворота“, бо ліки знешкодили всю захисну флору. Коли дитина вдихає грибок, він займає місце зруйнованої мікрофлори і починає розмножуватися, викликаючи потім респіраторні захворювання грибкового походження. А якщо молодий організм ще й схильний до алергії, відбувається реакція на грибок, дитина починає чхати, кашляти, з’являється нежить. Важливим також є те, що під час тренування відбувається гіпервентиляція легенів і з кожним повноцінним вдихом грибок проникає все глибше і глибше“. 

Звернення до батьків – думаючи про фізичний розвиток дітей, звертайте увагу на всі критерії його організації. Вимагайте від владних структур нормальних умов, здорового клімату та безпеки дітей задля досягнення своєї мети! Здоров’я дітей у Ваших руках! Не будьте байдужі та не довіряйте словам офіційних осіб в повній мірі. Там присутня брехня, пристосованість і “відбілювання” своєї бездарної діяльності.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.