Чому не дотримується Регламенту районної ради і вимог законодавства, зловживає владою голова райради Віталій Фреяк?

           Відповідно до закону про місцеве самоврядування, Регламенту районної ради і статті 19 Конституції України посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування  зобов’язані діяти лише в межах повноважень у спосіб, на підставі Конституції, та законів України. Натомість голова райради Віталій Фреяк  порушує вимоги законодавства, перевищує владні повноваження, бо сповідує власний принцип правового нігілізму, він чомусь вважає, що йому дозволено все, що не заборонено законом.

      Так, без будь-яких на те законних підстав, п.Фреяк,  або його заступник п.Вонсяк одноосібно веде засідання постійних комісій ради, що можна побачити на записах на офіційному сайті ради, хоча таких повноважень у них немає. Як депутати, вони мають лише право бути присутніми на засіданнях комісій з дорадчим голосом.

Згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту ради, постійні комісії ради є органом ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради (пункт 1 статті 47).

       Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, організовує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі його відсутності це робить його заступник або секретар комісії  (пункт 8 статті 47).

            Для чого б здавалося голові ради та його заступнику систематично порушувати законодавство і підміняти голів постійних комісій ради без належних повноважень?

          А робиться це для того, щоб в ручному режимі управляти депутатами і нав’язувати їм потрібні рішення. Замість того, щоб депутати на засіданні комісії розглядали питання в межах повноважень, які делегувала їм рада, Віталій Фреяк або його заступник Василь Вонсяк збирають одночасно дві, три або  навіть всі 4 комісії ради одночасно. Виносять на їх  розгляд всі питання пленарного засідання сесії і це  за 2-3 дні до сесії, коли вивчати питання немає  можливості. Звичайно, депутати не в змозі охопити всі питання і суто комісійні питання залишаються без належного вивчення і підготовки, що й потрібно керівнику щоб робити як йому вигідно. Частина депутатів навіть перестали відвідувати засідання комісій, бо на них розглядається багато питань поспіхом, потім те ж саме на сесії. Доходить до того, що голова ради збирає депутатську комісії прямо біля трибуни, вже безпосередньо перед засіданням в присутності депутатського корпусу ради, та запрошених і вносить пропозиції.

  Тобто, голова ради навмисне порушує вимоги законодавства в прямому ефірі трансляції засідань і робить це постійно. Депутати навіть не здогадуються, що це порушення закону, бо голова чомусь вперто твердить, що все мовляв по-закону! Питається, коли вже Віталій Фреяк і Василь Вонсяк  вивчать  закон за яким мають працювати і будуть його виконувати,не порушувати права депутатів і виборців?

                                                     ІІ

            Без належного контролю, з вини голови районної ради Віталія Фреяка та заступника Василя Вонсяка, залишаються як рішення ради, так і питання, які рада зобов’язана контролювати. Ще в травні минулого  року питання перевезень пасажирів в районі розглядалося на комісії , та на сесії ради. Прийнято відповідне рішення до підготовки якого долучилася громадська організація захисту прав споживачів. Але контроль за його виконанням з боку голови ради,  його заступника і керівника апарату ради В.Григоришина, та посадової особи М.Саврук відсутній і тому змін на краще немає.  Саме з їх вини не розглянуто дане питання в ІV кварталі 2016 року, як це вирішила рада. Посадовці самоусунулися від виконання службових обов’язків,  хоча  зарплату і навіть премії отримували. Саме тому громадські організації змушені втручатися і вимагати роботи від чиновників, наведення порядку і дотримання вимог закону.

        Чимало порушень допускає голова і при розгляді питань на пленарних засіданнях ради. Так, голови постійних комісії не співдоповідають, а значить не вивчають і не вникають в назрівші питання. Це відбувається з вини голови ради,  керуючого справами і тих посадових осіб виконавчого апарату,  які відповідають за роботу комісій. За них це роблять доповідачі з числа працівників райдержадміністрації, або інших служб району. Тому роль депутатських комісій, та частини депутатів зведена до ролі статистів, коли їм нав’язують вже готові рішення за яких лише потрібно підняти руку за головуючим.

         Коли найбільш активні депутати Євген Рій та Петро Чорнота починають щось виясняти, то  із-за неналежної підготовки проектів рішень, розгляд питань затягується. Це  не подобається окремим провладним депутатам, які викрикують бо хочуть закінчити сесію якнайшвидше. Їм, мабуть,  байдуже  які рішення приймаються.

             Голова ради часто зловживає владними повноваженнями при обговоренні питань, що стосуються порядку денного, та  коли надає слово депутатам ради і присутнім. Причому одним запрошеним він надає слово, в порушення Регламенту без згоди депутатів, а коли потрібно комусь «закрити рота», особливо громадським активістам, то він виносить питання надання слова для виступу на голосування (щоб було менше критики)  хоча повинен так діяти кожного разу. Голова має бути прикладом дотримання вимог законів і Регламенту ради, а не бути його порушником!

                                                           ІІІ

      Голова, його заступник та депутати не звітуються щорічно перед громадою про виконання депутатських повноважень, як цього вимагає закон. Цьому питанню керівництво ради не приділяє уваги взагалі, як і організації  прийому громадян,особливо в приміщенні ради та на виборчих округах. Саме із-за цього керівництво апарату ради фактично втратило зв’язок з виборцями і контактує тільки з своїми однопартійцями, часто робить це в робочий час в службовому кабінеті, перетворивши раду з органу влади на партійний штаб. Тому  партії, представлені у раді не мають ні офісів, ні  громадських приймалень. Депутати не публікують матеріали в районній газеті «Нова доба», хоча з районного бюджету перераховано редакції 140 тис.грн. на те, щоб керівники ради і депутати висвітлювали як вирішують проблеми людей і району.

             У річному звіті голови ради В.Фреяка перед депутатами на День місцевого самоврядування одні переможні реляції, хоча депутат М.Сличенюк з трибуни скаржився на бездіяльність правоохоронних органів і районної влади по факту рекету ПП «Злотопотіцьке». Депутат Є.Рій вимагав вирішення складної ситуації з медициною району, а головний лікар Золотопотіцької лікарні В.Понтус взагалі заявив, що колектив лікарні готовий до попереджувального страйку, та перекриття доріг в знак протесту недофінансування медзакладу, але про ці проблеми чомусь ні слова у звіті голови.

           Не  згадав В.Фреяк про порушення прав громадян, нерозкрите вбивство депутата районної ради М.Дороша, кричущі порушення вимог законодавства з його боку при проведенні конкурсу на посаду директор районного будинку культури, програні суди, до яких зверталися люди. Як і про те, що молодь масово виїжджає з району, бо не створюються нові робочі місця на які держава виділяє кошти. Ні слова  про «тіньову економіку», несплату податків, про недоліки в роботі із зверненням громадян, небажання взаємодіяти з представниками громадянського суспільства, про корупцію в органах влади, кумівство і зловживання службовим становищем при прийомі на роботу, бездіяльність правоохоронних органів в питаннях захисту прав громадян, боротьби з корупцією, зловживанням владою, охороною надр, лісів, навколишнього природного середовища, формалізм і нерозслідування  злочинів.

    Поверхово згадано про реформи,  а про адміністративну не згадувалося взагалі. Мабуть вже незабаром наш район зникне з карти області і буде приєднаний до сусіднього Чортківського. А що буде з нашими районними лікарнями, школами, ПТУ? Чому ці проблеми на слуху жителів пока-що Бучацького району, але чомусь зовсім не турбують очільника району, який не виконує вимог Майдану і рішень ради з питань очищення влади, проведення реформ, виконання Закону, який має бути один для всіх ?!

         Чи не пора спитати в голови районної ради Віталія Фреяка,  до яких пір він так безвідповідально відноситиметься до виконання службових обов’язків,  зловживатиме довірою громадян району і владними повноваженнями, порушуватиме права і законні інтереси як депутатів ради, так і виборців, про яких забули чиновники, адже минув рік перебування на посаді! Посадовець  не спромігся за цей час хоча б встановити в фойє адмінбудинку ради портрети наших Героїв Небесної Сотні Героїв України Ігора Костенка і Василя Мойсея, як обіцяв ще в січні минулого  року.

      Громадськість, кожен громадянин має конституційне право контролювати, критикувати роботу посадових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування. Мають право звертатися з приводу порушень вимог законодавства, та неналежне виконання службових обов’язків, вимагати підвищення ефективності та результативності роботи, адже влада утримується за кошти громади.

      На  функціювання апарату ради на 2017 рік  закладено 2,8 млн.грн. з районного бюджету, в т.ч.1 млн.480 тис. грн. на оплату праці 12 працівників, що  виходить більше 10 тис. грн. на одного працівника в місяць! Чи не занадто, як для району в якому немає коштів на допомогу важкохворим дітям, інвалідам, чорнобильцям? Їх робота зведена до перебування в кабінетах, ефективність  багатьох службовців нікчемна з вини голови, який чомусь закриває очі на бездіяльність окремих підлеглих,  та вельми неадекватно реагує на справедливу критику, замість того, щоб робити належні висновки і забезпечити ефективну діяльність виконавчого апарату.

    На даний час фактично відсутній будь-який контроль як з боку депутатів, так і органів громадянського суспільства за роботою виконавчого апарату ради, який є малоефективним, а вся робота зведена до організації проведення засідання ради, з чим справляються 5-6 осіб. Тому, при відсутності вимогливості з боку керівництва, процвітає кругова порука, відкрите «сачкування» і вирішення особистих питань.

     Розраховуємо на реагування відповідних осіб з цього приводу, усунення порушень і недоліків в роботі, на задекларовану прозорість і відкритість районної влади. Чиновники мають дотримуватися присяги, не порушували вимоги закону, дбати про людей, належним чином виконували покладені на них службові обов»язки, відпрацьовували чималу як для району зарплату, а не байдикувати, створюючи лише видимість бурхливої діяльності і власної значущості. Вони повинні відчували реальний контроль громадськості. Маємо примусити чиновників працювати, виконувати закони і вимоги громадськості.

Автор: Володимир Парфентійович Простий.

(Далі буде)

Читаючи статтю ми бачимо, що як і міська, так і районна ради узурповані самими головами цих інституцій. Не  дивно, що голова міської ради Мосціпан працює в “системному” режимі. А от нові, молоді, нібито реформатори з районної ради, дуже швидко зрозуміли систему. Для чого змінювати систему, як можна нею користуватись?  Засідання комісій  самі назначають, питання на них обговорюють під особистим впливом, та тиском. На пленарних засіданнях наголошують, що комісія всі питання досконало розглянула і депутатам вже нічого не залишається, як тільки підняти руку. Правильно Володимир Парфентійович пише, що  чиновники  “повинні відчували реальний контроль громадськості. Маємо примусити чиновників працювати, виконувати закони і вимоги громадськості.” Не будьте байдужі! Відвідуйте всі пленарні засідання рад, критикуйте, запитуйте, втручайтесь. Одним словом-не пускайте “жирним котам” вилізти нам на голову!

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.