Бучацький бізнес посадовців на земельних питаннях
Користуючись правом, громадські активісти звернулись до прокуратури, та НАБУ із проханням розібратись в правомірності і законності дій голови міста Бучач Мосціпана Й.М. – члена партії БЮТ.
Мова йде про те, що міський голова м. Бучач Мосціпан Йосип Михайлович, використовуючи свої службові повноваження та своє становище, вчинив корупційне правопорушення надавши можливість отримати неправомірну вигоду. А саме неправомірно отримати (безоплатно) у власність земельну ділянку під будівництво та обслуговування сину міського голови – Мосціпану Віталію Йосифовичу та іншим особам в підлеглості яких перебуває син міського голови Віталій Йосипович (працевлаштований і в підпорядкуванні ).
ПОЧНЕМО ІЗ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ
Відповідно до абз. 5 частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» корупція – використання особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди….
Відповідно до абз. частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи – особи, які ….., син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук…
Відповідно до абз. 6 частини 1, статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» неправомірна вигода – грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Відповідно до підпункту 1, частини 1 статті 21 Закону України «Про запобігання корупції» громадські об’єднання, їх члени або уповноважені представники, а також окремі громадяни в діяльності щодо запобігання корупції мають право повідомляти про виявлені факти вчинення корупційних, або пов’язаних з корупцією правопорушень, реальний, потенційний конфлікт інтересів спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, національному агентству, керівництву чи іншим представникам органу, підприємства, установи чи організації, в яких були вчинені ці правопорушення, або у працівників яких наявний конфлікт інтересів, а також громадськості.
Відповідно до частини 1 статті 22 цього Закону, особам, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону забороняється використовувати свої службові повноваження, або своє становище та пов’язані з цим можливості, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно, або кошти в приватних інтересах.
Отже, як говорив гість із далекого села: “всьо сі сходить: п’ять дівок-десять цицьок”. Є посадовець – тато, є йому любимий син Віталій і є неправомірні рішення не тільки для цієї особи. А на закони, на чергу, на воїнів АТО хитрому (як і лідер його партії ) Мосціпану Йосифу можна наплювати. Це він так розуміє, але ми зовсім другої думки.
На нашу думку, та згідно занодавства незаконність діянь полягає в наступному:
Рішенням Бучацької міської ради від 12 березня 2007р. №368 надано дозвіл юридичній особі ЗАТ «Галспирт» на збір матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва 6-ти квартирного відомчого житлового будинку для працівників організації із земель житлової та громадської забудови , які тимчасово були надані для ведення індивідуального городництва за адресою вул.. Коцюбинського, б/н.
Рішення від 20 вересня 2016р. №499 о відповідно до звернення ПраТ «Галіція дистилері» внесено зміни до рішення міської ради від 12.03.2007р. №368 та викладено його в новій редакції , а саме: надати дозвіл громадянам Татарінову Володимиру Володимировичу, Рудоквас Валентині Миколаївні, Сиваничу Володимиру Михайловичу, Мосціпану Віталію Йосифовичу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 0.2га (по 0.05га) для будівництва та обслуговування 4-ох зблокованих індивідуальних житлових будинків по вул.. В.Великого 15, за рахунок земель громадської та житлової забудови. Як бачимо, що адреса та призначення зовсім різні. То ж чому зробили зміну рішення, а не нове – чергове як назріле. А це зовсім другі вимоги!
Відповідно до підпунктів «б», «в» частини 1, Стаття 81 громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності; приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування.
Громадянам Татарінову Володимиру Володимичу, Рудоквас Валентині Миколаївні, Сиваничу Володимиру Михайловичу, Мосціпану Віталію Йосифовичу зазначені земельні ділянки раніше у користування не були надані, що зазначено в рішенні міської ради.
Як вбачається з рішення, право вище зазначених громадян на передані їм у власність земельні ділянки не обумовлене і не перевірене.
Крім цього, у міській раді через відсутність земель для будівництва та обслуговування житлових будинків створена черга громадян для отримання таких земель і більше як 300 громадянам рішеннями міської ради відмовлено у наданні таких земель.
Громадяни Татарінов Володимир Володимич, Рудоквас Валентини Миколаївни, Сиванич Володимир Михайлович, Мосціпан Віталій Йосифович отримали земельні ділянки в обхід існуючої черги і прийняте рішення про надання їм земельних ділянок порушило права осіб, які перебувають на черзі вже багато років.
Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів .
Відповідно до частини 4 статті 59 статті Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження сільського, селищного, міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.
Міський голова Мосціпан Йосип Михайлович не скористався своїм правом на зупинення завідомо незаконного рішення Бучацької міської ради і не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів. Тим більше був учасником діяння.
Виходячи з наведеного у рішення від 12.03.2007р. Бучацька міська рада не вправі була вносити зміни. Зазначене рішення слід було визнати таким, що втратило силу, а громадяни Татарінов Володимир Володимич, Рудоквас Валентини Миколаївни, Сиванич Володимир Михайлович, Мосціпан Віталій Йосифович могли одержати землю тільки на загальних умовах, передбачених чинним законодавством без порушення прав інших осіб.
Ми вважаємо, що голова міста Мосціпан Й.М. із йому підлеглими особами, розробили злочинну корупційну схему з метою незаконної передачі земель комунальної власності у власність громадянам, та отримання від цього неправомірної вигоди.
А також:
Президент України, підписавши відповідні зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу», прийняті Верховною Радою України 01.07.2014 року, надав статус учасника бойових дій усім військовослужбовцям, а також членам інших силових структур, які беруть участь в АТО на Сході України. Відповідно до ст 12 цього закону, учасникам бойових дій надаються пільги на першочергове відведення земельних ділянок для житлового будівництва, садівництва і городництва. Згадуючи вище описані порушення, голова міської ради м. Бучач Мосціпан Йосиф Михайлович не включив жодного воїна АТО в список виділення ділянки на зазначених територіях. Особисті інтереси перемогли законодавчі акти.
Чекаємо відповідь із НАБУ, та прокуратури. Відповідь опублікуємо, як тільки отримаєм.
Як кажуть: «далі буде!»