Зловживання у використанні службових авто посадовцями м. Бучач

У загальних положеннях “правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування” зазначено, що “основною метою діяльності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є служіння народу України та територіальній громаді”.

 

Також зазначено, що державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування не повинні допускати, у тому числі поза державною службою або службою в органах місцевого самоврядування, дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам держави або місцевого самоврядування чи негативно вплинути на репутацію державного службовця або посадової особи місцевого самоврядування.

Невимовний сум і розпач прокрадаються в душу звичайної людини, яка бачить несправедливість, але не може нічого із нею зробити, адже життя чиновника – вже давно відпрацьована і завчена схема.

Люди скаржаться, що стало тяжко жити. Не вистачає грошей на сплату квитанцій за житло, світло, газ. Про відпочинок та оздоровлення й мови бути не може. Злість адресована чиновникам, які в міністерствах, в парламенті, президентові. Але на місцевому рівні нічого кращого немає. Пункти правил етичної поведінки посадовця – це тяжка ноша для виконання своїх службових обов’язків.

 

Тепер про головне.

 

 Мова йде про використання чиновниками службового автотранспорту. Службове авто купують для виконання виключно службових обов’язків на кошти громади. Отже громада є власником авто. Збоченим є розуміння того, що виборче чи призначене керівне крісло автоматично прив’язане до авто, яке можна використовувати як заманеться.

Після розгляду звернень громадян та після ретельного вивчення ситуації, виявилось, що три голови, які керують містом та районом, дійсно зловживають своїм службовим становищем.

 

Розповідати про патріотизм, відданість інтересам громади, відстоювати вимоги Майдану – їм дуже легко. Але існує протилежне. Як щурі ховаються від ока людського, коли водій на службовому авто забирає тіло чиновника та членів сім’ї з дому на роботу, з роботи…та на обід.  На роботу  йдуть повз фото Героїв Небесної Сотні, говорять про створення пам’ятника,  але… Згадуючи мету до якої йшли патріоти, які загинули і продовжують гинути, говорити про логічність та виправданість дій окремих осіб просто немає сенсу, адже слово і діло одне одного не тримаются.

Певний час голова міста Мосціпан Й.М. сам їздив додому після робочого часу та залишав авто під вікнами свого місця проживання.

 Після замітки про порушення, та зловживання чиновником своїх прав, Мосціпан (від партії БЮТ) змінив тактику. На сьогоднішній день,  водій голови міста Мосціпана Й.   тримає службове авто вдома і кожен день їздить по шефа додому ( це більше 6 км), щоб завезти його величність на роботу. Також  разом їздить і дружина Йосифа М.

Зворотній процес такий же –  авто заїжджає на територію Бучацького ККП, забирає дружину Мосціпана і сім’я дружно, плюючи в очі всім бучачанам,  їде додому.  В рубриці “відео новини” є відео, де зафіксовані такі діяння.

Така ж ситуація і в Голови районної ради Фреяка В. ( від БПП). Додому, з дому, та ще й в суботу на базар – закупи зробити можна. Водій Фреяка пояснює, що держава дала авто посадовцю, отже він може робити з ним все, що захоче. Сам же Віталій (виходячи із слів після офіційного спілкування)  дотримується позиції, що систему на місцях змінити неможливо, тому так і є.

Ситуація з автомобілем РДА також плачевна. Жителі м. Бучач часто бачать сина голови РДА за кермом службового авто, в неробочий час і навіть без присутності батька.

 

        А чи сам Фреяк, Бебих та й Мосціпан не є представниками системи?  Добре живеться, поки “рак за зад не щипне”.  Згадуємо, як один із голів ставав на коліна перед громадою, хоча, із його слів, він нічого не робив.  Був учасником злочинної влади, користувався схемами, зловживав службовим становищем – отже, робив не то, що належить. Можливо і “свіжих” післяреволюційних осіб чекає така  ж  доля. БПП і Партія регіонів  один і той же клан олігархів.

 

          Лакмусовим папірцем на зближення влади з народом, на прозорість діянь, чистоту думок і правдивість сподівань, від вищезгаданих, буде факт зняття затемнених плівок із вікон службового авто. Візьміть приклад з авто районного відділу освіти! Від кого ховаєтесь?  Кого боїтесь?  Громада хоче бачити хто і в яких цілях  тратить гроші платників податків! Хоче бачити чесних і прозорих, в своїх діяннях, посадовців на місцях!  Узагальнюючи, мешканці міста хочуть  знати – посадовець отримує заробітну плату чи заробляє!

 

      Поблизу районного відділу поліції є гаражі, призначені для зберігання службових авто. За словами представників поліції за останні десять років ніяких крадіжок, виломів, проникнень чи інших правопорушень, на зазначеній території, не відбулось. То ж тримайте авто у відведених гаражах та викликайте водія, тоді коли потрібне авто для виконання службових обовязків. А в інших ситуаціях, автомобіль потрібно берегти, не знищувати.  Адже гроші на затратні матеріали, своїми податками, сплачує громада. То ж не обкрадайте її!!!

 

        Звертаємось і до голови РДА  Бебиха Віталія (БПП). Просимо змусити Мосціпана Й. та Фреяка В. залишати службові авто, та й автомобіль РДА на зберігання в неробочий, вихідний та святковий час у гаражах, які закріплені за відповідними структурами  на території поблизу Бучацького РВП. Виконуйте свої прямі керівні обов’язки!  Не давайте можливості громаді підозрювати посадовців у зловживанні владою та обкраданні платників податків!

 

Не за такі принципи співіснування загинули Герої на Майдані!  Не за це стоять зараз українці на фронті!

 

Вищезгадані, та й інші посадовці мають власні авто – користуйтеся ними, або транспортом загального користування, таксі.  Можливо,  “опуститесь на землю”, коли побачите які дороги в Бучачі, подивитесь в очі жителям, потратите гроші на ремонт свого авто, побачите проблеми в роботі  перевізників. Чим Ви інакші? Чи Вам грошей на бензин не вистачає?

З офіційних джерер відомо, що сума нарахованої зарплати за грудень місяць 2016 року складає:

 

Бебих В. – 35456.95 грн

 

Фреяк В. – 10575.40 грн

 

Мосціпан Й. – 14024.63 грн

 

Голова районної ради від БП Порошенка,  Фреяк В. говорить, що справа в системі.  Але якщо нема мети її змінювати, а вигідніше нею користуватись, то так і будемо жити на рівні Гондурасу. Молодь виїжджає за кордон, втрачаємо інтелектуальний ректорат, здобуваєм ненависть і  презирство до влади. Скільки можна так жити?

 

Автомобільна проблема – це капля в морі в списку напрацьованих схем у посадовців. Люди не бачать змін, покращень життя. У церковних заповідях  одним і гріхів є – не вкради. А факти вищеописаного це і є явна крадіжка та підтвердження зловживання службовим становищем.

 

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ КОРОТКЕ ВІДЕО ПРО ОПИСАНЕ ВИЩЕ В РУБРИЦІ  “ВІДЕО НОВИНИ”.

 

 

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.