Галицький Мікеланжело.

 Настав час по-новому відкрити Пінзеля для себе і світу.    

Він прийшов невідомо звідки і зник невідомо куди, ніби розчинився у вічності, залишивши на згадку про себе дивовижні скульптури…  Настав час по-новому відкрити Пінзеля для себе і світу. Точніше, світу про свого “галицького Мікеланджело” — українського скульптора другої половини XVIII ст. Іоанна Ґеорґа Пінзеля ми вже встигли дещо-таки розказати (згадати хоча б про тріумфальну виставку творів Майстра у паризькому Луврі кількарічної давнини), а от що самі знаємо про нього?..

І справді – відомостей про Пінзеля майже немає. Хтось залишає по собі музей, садибу, картинні галереї,  арт-салони, альбоми репродукцій… Він же – хіба що ім’я, яке, щоправда,  уже говорить само за себе. І досі залишається таємницею, ким був талановитий скульптор за походженням, де вчився, коли помер і де похований, яку мистецьку школу представляв, чому матеріалом для роботи переважно використовував дерево. Але він жив і творив у маленькому містечку Бучачі. Бучач – його художня майстерня, колиска творчості, місто, де він провів багато років і де створив найвідоміші свої шедеври.

3-5 червня 2016 року,  Бучач став справжньою Меккою для істориків, краєзнавців, мистецтвознавців, художників, туристів, педагогів, політиків, гостей міста та й для самих бучаччан. Тут відбулося відкриття першого культурно-мистецького фестивалю “Дні Пінзеля”. Урочистості розпочалися у костелі Успіння Богородиці серед скульптур Пінзеля. Відкриття супроводжувалось концертом академічного камерного оркестру “Harmonia Nobile” (м. Івано-Франківськ) під орудою  Наталії Мандрики.

— “Дні Пінзеля” у Бучачі — дуже важливе  з усіх аспектів свято, — зазначив професор Львівської національної академії мистецтв Микола Шевчук. — Ваша земля була неодноразово помічена увагою Господа. У вас народжувались знамениті люди: починаючи від літераторів, музикантів, нобеліантів і, я думаю, що завершуються вони не Пінзелем — прекрасним, світовою славою обдарованим генієм…

— Для нас дуже  важливо, щоб “Дні Пінзеля” мали продовження, — наголосив під час відкриття фестивалю голова ОДА Степан Барна. — Ми маємо популяризувати творчість відомого галицького скульптора  не лише словами, а й конкретними діями. Разом з представниками Бучацької РДА та райради  ми обговорили можливість проводити такі заходи  якомога частіше. Я переконаний, що Дні Пінзеля у Бучачі мають шанс стати візитівкою міста і будуть проводитися щороку”.

— Пінзель починає нас всіх об’єднувати і ми дивимося по-іншому на багато речей, — сказав координатор проекту Віктор Гребеньовський. — Він закладав у камінь глибокий смисл. Свої дерев’яні образи він брав з людей, які мали щирі почуття, віддавали свої емоції. Цього, власне, нам дуже бракує нині…

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.