А Ви навіть і не знали, що за забруднення навколишнього середовища та недотримання багоустрою територій потрібно заплатити штраф

 

 

 

29 квітня по всій країні відбувалася акція “Зробимо Україну чистою разом!” Така вже традиційна толока була створена для того, щоб, по-перше, зберегти та захистити природу, по-друге, зробити поля, стави, ліси кращими та чистішими. Але ж не завжди активісти та волонтери прибиратимуть за тими хто засмічує та забруднює довкілля.

 

 

 

 

 

Часто доводиться бачити, як люди викидають сміття серед поля, лісу, забруднюють річки та викидають папірці просто на вулиці. Чому ж ніхто не боїться покарання? Яка різниця якого: адміністративного чи кримінального? Можливо, якщо раз, другий порушник заплатить штраф, то вже довозитиме сміття до сміттєзвалища?

 

Відповідно до статті 72 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, …, шкідливими викидами, промисловими і комунально-побутовими відходами, покидьками, спричинює його усихання чи захворювання, це призводить до накладення штрафу. Для звичайних громадян розмір цього стягнення складає від 10 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, для посадових ж осіб – від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

 

Читаємо далі, 73 стаття цього ж Кодексу, визначає штрафне стягнення саме за засмічення лісів відходами – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

І на завершення – стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тут мова йтиме про порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів. Детальнішу інформацію вдалося знайти на офіційному сайті міста Херсон. Чого тільки не прописано у роз’ясненнях, читайте:

 

 

Що ж до неоподотакованого мінімуму доходів громадян, то відповідно до Податкого кодексу, а саме пункту 5 підрозділу 1 розділу ХХ: “Якщо норми іншиx законів містять посилання нa неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тo для цілей їх застосування використовуєтьcя сума в розмірі 17 гpивень, крім норм адміністративного тa кримінального законодавства в чaстині кваліфікації злочинів абo правопорушень, для якиx сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється нa рівні податкової соціальної пільги, визнaченої підпунктом 169.1.1 пyнкту 169.1 статті 169 рoзділу ІV цьогo Кодексу для відповідного року”. Отож, говорячи про розмір одного неоподаткового мінімуму, наголошуємо, що це лише 17 гривень. Але окремі випадки адиіністративних та кримінальних порушень, передбачають розмір соціальної податкової пільги, а цього року остання складає 800 гривень.

 

Та й не лише в грошах справа – від людської недбалості страждає природа, а вона основа і початок всього. Тож, бережімо її, викидаючи відходи лише на сміттєзвалищах.

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.