“Так!” – Закону про мовні квоти на телебаченні!

Про це на сторінці у Twitter 6 червня повідомив Петро Порошенко.

Нагадаємо, що 23 травня Верховна Рада ухвалила закон, який встановлює обов’язкові щотижневі квоти передач і фільмів українською мовою на українському телебаченні. На сайті Detector.media читаємо, що йдеться про 75 % державної мови на для загальнонаціональних і регіональних телеканалів, 60 % – для місцевих, а також 75 % державної мови для програм новин на телебаченні. Визначені також конкретні ефірні години, в які потрібно транслювати україномовні програми, наприклад, для загальнонаціональних і регіональних ефірних телеканалів … у кожному з проміжків часу між 7.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00. Є також і виняток для тетелканалів, які ведуть трансляцію мовами корінних народів України: 75% української мови та мови корінних народів України на тиждень, при цьому – не менше 30% – української мови.

 

Окремими пунктами прописано квоти: для радіостанцій, ефір яких звучить мовами корінних народів України (30% української мови на тиждень), для закордонного мовлення (60% української мови), для україномовних мовників, основа програмної концепції яких становлять науково-просвітницькі передачі мовами ЄС. До того ж, мовні квоти не поширюються на “суб’єкти державного іномовлення та супутникові телеканали, спрямовані виключно на вивчення іноземних мов”.

 

 

Закон набере чинності через чотири місяці з дня його опублікування. Як повідомляє Громадське, 13 червня він був офіційно опублікований у парламентській газеті “Голос України”, а, отже, реальні зміни можна бути відчути вже з середини жовтня. Ті, хто порушуватимуть цей Закон, повинні будуть сплатити штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

 

 

Леся Ю.

 

 

 

 

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.