“Не підпалюйте траву та гасіть полум’я”, – попереджають рятувальники

Сезон весняного підпалювання трави продовжується. Рятувальники вже неодноразово закликали не знищувати трав’яних масивів, адже разом із рослинами зникають комашки, птахи та маленькі звірі. Зважаючи на спекотну погоду, почастішали випадки займань у лісах. Частково до цього причетні й люди, які не загасили полум’я, або не звернули уваги на необережно викинутий сирник.

 

Будьте обачними, адже вогонь – не іграшка. Упродовж усіх весняно-польових робіт ця інформація лунає звідусіль, але люди чомусь не звертають уваги. Так, кілька днів тому схилом над залізним мостом (що на Підзамочку), травою ширилося полум’я. А  у четвер о 22 годині суха трава зайнялася у с. Бариш. Загальна площа пожежі 2 га, повідомляє Управління ДСНС України в Тернопільській області.

 

Чому не варто підпалювати траву, навіть заради того, щоб на її місці виросла нова (хоча, вона і так виросте). По-перше, забруднюється повітря, по-друге, знищується величезна кількість місць гніздувань птахів, “домідок” тварин, рослини, комахи, по-третє, знищується мікрофлора грунту.

 

До того ж, дії, що викликають вищеперераховані наслідки, заборонені законом (далі ЗУ). Зокрема, ЗУ “Про охорону атмосферного повітря” – заборонено спалювання сухої трави, ЗУ “Про тваринний світ”, ЗУ “Про рослинний світ.” За нехтування цими табу, передбачено адміністративну відповідальність. Розміри штрафів, звичайно, залежать від того хто вчинив порушення та який раз поспіль, але, тим не менше, якщо підпалюєте, будьте готовими до сплати 20, 50 та навіть 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

 

 

Леся Б.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.