Інформація для водіїв: обмеження, штрафи та санкції 2018 року

Новий рік приніс з собою не лише “гавайську” погоду, а й нововведення у правилах дорожнього руху. Нагадаємо, що відтепер максимальна швидкість у населених пунктах складає 50 км/год, а допустиме перевищення встановленої швидкості – плюс 10 км/год. 

 

 

 

Але зміна максимальної швидкості – не єдина новинка. У 2018 році заплановано запровадити фото/відеофіксацію порушень правил дорожнього руху та евакуацію авто в разі порушень правил паркування. Зокрема, останнє дозволяється якщо:

1) авто залишене на проїзній частині у два і більше ряди;

2) паркування здійснено у заборонених правилами дорожнього руху місцях зупинки/стоянки;

3) авто унеможливлює рух інших транспортних засобів, перешкоджає руху пішоходів, блокує проїзд двома і більше смугами руху.

 

 

 

 

 

Так, а тепер давайте пригадаємо, де паркування забороняється. Звичайно ж, на залізничних переїздах, мостах, на пішохідних переходах та перехрестях, ближче 30 м від транспортних зупинок або відповідного дорожнього знаку, ближче 10 м від дорожніх робіт. Окрім того, якщо неможливий зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, який зупинився, паркування теж заборонено.

І наостанок, не варто забувати про табу паркування ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій, пішохідних переходів та перехресть (парків зупинки я надання переваги у русі).

 

 

 

 

 

Заплановані штрафи та санкції не відстають від росту цін, тому тепер потрібно буде вибирати: або возити з собою гроші для сплати порушень, або ж не нехтувати правилами дорожнього руху. До прикладу, за перевищення вищезгаданої встановленої максимальної швидкості руху (50 км/год) у межах населеного пункту, потрібно буде сплатити 3 400 грн.

 

 

 

А найчастіше порушення – втеча з місця ДТП – також вартуватиме 3 400 грн з можливим позбавленням права керування транспортним засобом терміном до шести місяців.

 

Якщо транспортним засобом керуватиме особа, яка не має на це права, то перше таке порушення коштуватиме до 10 200 грн. Та якщо надумайєте вчинити це вдруге упродовж року, то штраф зросте до 40 800 грн.

 

Трохи більшою є сплата штрафу за перше порушення для особи, яка позбавлена права керування транспортним засобом і нехтує тимчасовою відсутністю водійського посвідчення  – 20 400 грн. А вже повторна така забаганка упродовж року коштуватиме удвічі більше – 40 800 грн.

 

 

 

 

А якщо керування транспортним засобом здійснює особа у стані алкогольного, наркотичного та іншого сп’яніння, то адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше ніж один рік з дня вчинення правопорушення, повідомляє “Слово і діло”.

 

 

 

 

 

 

 

P. S. Шановні водії, будьте уважні та обережні, адже від вас залежать й інші життя, а як показує практика, алкоголь та незнання правил є найчастішими причинами аварій з летальними наслідками.

 

 

Леся Ю.

 

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.