Як бучацькі дороги лютий зустріли… (відео)
Початок лютого у місті видався досить теплим. Завдяки відлизі у Бучачі “повилазили” усі вибоїни та ями, від яких подекуди і дітися ніде. Невже минулорічні “латання” настільки тимчасові, що навіть не вистачає на один сезон?
1 лютого, коли туман трохи забув про приховування міських почорнілих пейзажів, нарешті вдалося взяти камеру, сісти за кермо і подивитися – на що ж перетворилися центральні вулиці міста. Насправді, нічого вже не здивувало, бо не те що кожного року, а той двічі чи навіть тричі на рік, водії у Бучачі стають свідками безжального впливу погоди на неякісне дорожнє покриття. Навіть годі визначити найпроблематичніші місця, тому що все місто входить у проблемну зону.
До речі, з чиновниками можна боротися через неякісні дороги. У нашій країні стан дорожнього покриття визначається Держстандартом “Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану”. І, наприклад, в одному із пунктів вищеназваного документа, покриття проїзної частини не повинно містити осідань, вибоїн, напливів чи інших деформацій. Тут навіть вказані граничні допустимі пошкодження площі покриття і навіть терміни для їхньої ліквідації. Наприклад, снігоочищення вулиць і доріг населених пунктів після закінчення снігопаду відповідні служби повинні провести не пізніше ніж через 4-6 годин.
Але чому у нас це не виконують? Чому комунальні служби ризикують здоров’ям водіїв та пішоходів? Чи, може, владним “босам” бракує необхідного коктейлю із простої відповідальності та відповідної техніки?
Леся Ю.