Дмитро Підручний – перший в історії України “золотий” чемпіон світу з біатлону

10 березня у місті шведському Естерсунді чемпіоном світу з біатлону став українець Дмитро Підручний. “Золото” він виборов у гонці переслідування на 15 кілометрів. Для нашої країни – це перша перемога серед біатлоністів-чоловіків.

Хлопець народився у Тернополі, розпочинав тренування  на лижній базі в селі Острів Тернопільського району, і “про таку перемогу міг лише мріяти”. Про що згодом написав у одній із соціальних мереж. Одразу після фінішу Дмитра переповнювали емоції, про що він і розповів в ефірі телеканалу “UA”. Хлопець навіть сказав, що важко повірити в те, що в нього тепер є золота медаль.

Що стосується безпосередньої гонки, то стартував Дмитро четвертим із 17-секундним відставанням від норвежця Йоганнеса Тінгнеса Бьо. За інформацією “Радіо Свобода“, після двох промахів у першій стрільбі українець опинився в щільній групі переслідувачів, і лише наступні чисті стрільби дозволили Підручному вийти на останній вогневий рубіж ще із чотирма біатлоністами. Титулований норвежець припустився трьох промахів, чим дав шанс цій групі вирватися вперед. Скористався можливістю лише українець – на п’яте коло Підручний вискочив із перевагою в 15 секунд над Бьо, який накрутив 450 зайвих метрів на штрафних колах. На фініші перевага українця склала вісім секунд. І цього виявилося достатньо, аби українець здобув перемогу.

За словами Олега Бунта, тренера Дмитра з Тернопільщини, хлопець вже змалку вигравав у інших дітей. І батьки його дуже підтримували. До речі, вони і привели його у біатлон. Спершу він займався лижами, а коли отримав хорошу базу, сюди додалася ще стрільба. Майже кожного дня хлопець їздив на тренування у Підгороднє.

До речі, наш чемпіон мав нагоду отримати ще одну перемогу світової першості у спринтерській гонці. Він навіть жодного разу не схибив на вогневих рубежах, але на фініші відстав від француза Філона Майє лише на 0,3 секунди і став четвертим.