Відновлено програму “теплих” кредитів

 

 

За повідомленням із сайту Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України, рішенням Уряду від 8 лютого відновлено дію Урядової програми з енергоефективності у 2017 році. Видача таких кредитів лягає на плечі державних банків України, таких як Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк та Приватбанк.

 

Оскільки у такому маленькому місті, як Бучач, із вищеперерахованих банківських установ є лише перший та останній, доцільно буде розповісти про кожен. Шукаючи детальну інформацію, ми натрапили на сторінку Ощадбанку, де ця програма має назву “Ощадний дім”. Тут йдеться про кредитування у двох напрямках: перший – на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів з відшкодуванням до 35 %, другий – на придбання котла з використанням будь-яких видв палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) з відшкодуванням від 20 до 35 %.

 

 

Для того, щоб взяти участь у програмі, потрібно підготувати пакет необхідних документів:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка про отримані доходи за 6 місяців;
  • рахунок із магазину, де у майбутньому купуватимете необхідні матеріали;
  • якщо є субсидія – документ про її нарахування;
  • для мешканців сільських місцевостей – довідка із сільської ради.

 

 

Якщо Ви хочете придбати твердопаливний котел, то частка відшкодування сягатиме до 12 тисяч гривень, враховуючи те чи маєте ви субсидію (+ виходячи із загальної суми кредиту). Якщо ж Вам необхідно, наприклад, замінити старі вікна на пластикові, тоді частка відшкодування може сягати до 14 тисяч гривень (+ виходячи із загальної суми кредиту).

 

До того ж, потрібно враховувати певні вимоги до людини, яка може взяти кредит. Це – вік (до 75 років), розмір заробітної плати і її постійність упродовж останніх шести місяців. Загалом, є дуже багато нюансів, пов’язаних із конкретним товаром чи матеріалом, який Ви використовуватимете, дотримуючись програми енергоефективності (для детальнішого ознайомлення можна звернутися безпосередньо до працівника банківської установи, який відповість на всі запитання).

 

Але, перед тим, як вирішити – брати чи не брати такий кредит, варто врахувати всі деталі: хто може взяти кредит, чи це обов’язково мусить бути людина, на яку оформлено субсидію, чи може взяти кредит стороння людина, яка при цьому не втратить своєї субсидії, чи доцільно буде виплачувати кредит усі 36 місяців, а чи виплатити всю суму упродовж перших півроку? Є ще багато таких суперечливих та нюансних запитань і якщо не отримати відповіді на них зараз, то чи не буде потім вже запізно?

 

Інша ситуація з “теплими” кредитами у Приватбанку. У цій банківській установі, як зазначено на їхньому офіційному сайті, оформлювати такі кредити розпочали лише 27 лютого. І якщо у першому випадку, за попередні роки гроші відшкодували усім, то тут ще не відомо, чим усе закінчиться. Звичайно, надія на порядність та чесність залишається, але бути впевненим на 100 % у нашій країні просто неможливо.

 

Отож, у Приват банку можна взяти кредит на утеплення фасадів, підвалів, встановлення лічильників, заміну вікон і модернізацію освітлення. При цьому, держава повертатиме 20 % вартості, якщо купувати негазові котли, 35 %, якшо Ви вирішили утеплити будинок і 40% для ОСББ.

 

До речі, на сайті Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України, у рубриці “державна підтримка енергозбереження”, можна переглянути карту теплих кредитів та інформацію про пільгове кредитування для населення, що, безумовно, допоможе знайти більше корисних відомостей, розглядаючи варіант участі у програмі “теплих кредитів”.

 

 

Леся Ю.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!
Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.