1 квітня не лише День сміху, а й День птахів

 

Саме 1 квітня 1906 року підписали Міжнародну конвенцію з охорони птахів. А ще, початок квітня вважають періодом поверння птахів із теплих країв. За останню добру сотню років склалася традиція виготовлення та встановлення “будиночків” для пернатих мешканців (шпаківень, дуплянок). Адже саме вони врівноважують популяції різноманітних комах та жучків. Також птахи є чудовими садівниками, адже кісточки із одного і того ж дерева, можуть пустити коріння на відстані багатьох кілометрів.

 

Цікаві факти про птахів:

  • гуси розвивають швидкість понад 90 км/год;
  • сокіл сапсан, пікіруючи над здобиччю, може розвивати швидкість до 200 км/год;
  • сова сипуха – неперевершений майстер повільного польоту. Шукаючи дрібних гризунів та іншу здобич, птах летить зі швидкістю приблизно 10 км/год – повільніше, ніж людина біжить підтюпцем;
  • птахи-стерв’ятники, намагаючись отримати їжу, страусені яйця здогадуються розбивати каменцем (беручи його в дзьоб);
  • зграя гусей завжди летить клином. Так птахи зберігають енергію під час довгих перельотів. Кожний використовує повітряні потоки, які створив попередній родич. Час від часу гуси міняються місцями;
  • незгарабні на землі, пінгвіни – стрімкі та граціозні. Завдяки коротким крилам вони швидко плавають під водою. Імператорські пінгвіни можуть розвивати швидкість до 30 км/год. Вони також можуть зануруватися на глибину 250 м і залишатися під водою майже 20 хвилин!
  • у пташенят шишкаря дзьоб звичайної форми, але з віком кінчики дзьоба загинаються в різні боки і перехрещуються.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.