Що спільного між українцем і писемністю майя?

А чи знали Ви, що цивілізація майя розвивалася тоді, коли занепадала Римська імперія? І що від часу, коли ця культура існувала (з 300 р. до н.е. – до 800 р. н. е.) до наших днів збереглися вирізьблені з каменю фігурки, гра у м’яч, яка мала ритуальний характер, залишки ретельно спланованих міст та ієрогліфічна (малюнкова) писемність. Остання, до речі, до певного часу залишалася таємницею.

 

 

 

 

 

 

Але один дуже цікавий українець Юрій Кнорозов у тридцятирічному віці зумів розшифрувати зміст загадкових малюнків, які стали для майя писемністю. Найцікавішим є те, що до початку дослідження, науковець жодного разу не бував у Південній Америці – місцях життя древньої цивілізації. Це сталося набагато пізніше. Все розпочалося в середині XX століття, коли Юрій Кнорозов захищав кандидатську дисертацію, яка тривала, уявіть!, 3 з половиною хвилини. Хто б міг подумати, що науковцю призначать ступінь не кандидата, а доктора наук.

 

 

 

 

 

 

 

 

У чому ж полягала таємниця? Вивчивши усі збережені фрагменти писемності, дослідник показав, що символи є не літерами і не словами, а складами. Побував науковець у Гватемалі аж у 1990 році, а через 9 років помер. Але це не завадило поширенню його відкриттів. Навпаки, він став знаменитістю, адже привідкрив куліси писемності майя для цілого світу. За це йому встановили пам’ятник, пише “PLATFOR.MA”. У 2012 році в Канкуні, а цьогоріч у Меріді, столиці Юкатану, автором став скульптор Пачеллі.  Його можна побачити поряд з Великим музеєм світу майя.

 

 

 

 

 

Леся Б.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.