На Тернопільщині остерігаються нового штаму грипу

Незважаючи на “бабине літо”, яке огорнуло теплом нашу область, надворі все ж таки осінь. Попри те, що багато мешканців краю перші напади холодів пережили успішно, дехто таки зумів “підчепити” нежить, кашель та температуру. І незалежно від того, до якої категорії відноситесь Ви, а про штами грипу, які цього епідемічного сезону атакуватимуть область, варто знати більше, адже медики знову б’ють а сполох. 

 

Розповідь про “трьох поросят”…

Розпочнемо з того, що цьогорічний спектр штамів грипу зводиться до трьох: АН1N1 “Мічиган”, АН1N2 “Гонконг” і В “Брісбен”. Про це повідомляє Всесвітня організація охорони здоров’я. Серед усіх штамів лікарі-епідеміологи виокремлюють “Мічиган”, який є найнебезпечнішим через те, що до нього в людей немає імунітету.

 

Що ж робити? Та як вберегтися?

“Щоб захистити себе від цього штаму грипу, радимо робити щеплення. Нова вакцина захистить організм від усіх штамів”,

– відзначила на прес-конференції лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру МОЗ України Світлана Маціпура. Лікар також повідомила, що цей вид грипу поширюється з Південної частини світу і від часу свого створення, а це 2015 рік, зазнав мутацій. Якщо раніше за своєю структурою він був схожий на грип AH1N2, то зараз має нові особливості. За інформацією новинного порталу “За Збручем”, в аптеках області має бути чотири види вакцин, але поки що завезли лише одну, яка коштуватиме від 200 гривень.

 

Попереджений – отже, озброєний. Одягайтеся тепліше, висипайтеся, бережіть себе та своїх рідних і ніякий новий грип нам не загрожує.

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.