Номінанти Першої Національної Кінопремії

Часто можна почути, що українського кіно не було і немає, а все, що виходь на екрани – москальські серіали, на які навіть не варто витрачати свій час. Усім скептикам можна заперечити і з гордістю повідомити, що вітчизняне кіно не просто існує, а розвивається, захоплюючи все більшу глядацьку аудиторію. Підтвердженням цьому є вручення Першої Національної Кінопремії.

 

Така урочиста подія відбудеться у Києві 20 квітня. Кінопремію під назвою “Золота дзиґа” запровадила новостворена Українська кіноакадемія. До речі, українська нагорода рівнозначна американському “Оскару”.

 

За інформацією з офіційного сайту Української кіноакадемії, до розгляду було подано 76 стрічок, але змагатися у конкурсі Національної Кінопремії буде лише 54. 12 з них – повнометражні ігрові фільми, 19 – документальні та 8 анімаційних.

 

Нещодавно українська кіноакадемія оприлюднила на офіційному сайті короткий список номінантів на Першу Національну Кінопремію. Лідерами за кількістю номінацій стали повнометражні ігрові стрічки “Гніздо горлиці” режисера Тараса Ткаченка (8 номінацій), “Моя бабуся Фані Каплан” режисера Олени Дем’яненко (7 номінацій) та короткометражний ігровий фільм “Кров’янка” Аркадія Непиталюка (6 номінацій).

 

Усі стрічки з shortlist представлені у таких номінаціях:

 

Найкращий фільм:

  • “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко, продюсери: Володимир Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова)
  • “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко, продюсери: Дмитро Томашпольський, Олена Дем’яненко)
  • “Слуга народу 2” (режисер Олексій Кірющенко, продюсери: Володимир Зеленський, Андрій Яковлєв, Сергій Шефір, Борис Шефір)
  • “Тепер я буду любити тебе” (режисер Роман Ширман, продюсери: Олена Фетісова, Володимир Козир)

 

Найкращий режисер (премія ім. Ю. Іллєнка):

  • Олена Дем’яненко, “Моя бабуся Фані Каплан”
  • Анатолій Матешко, “Полон”
  • Тарас Ткаченко, “Гніздо горлиці”

 

Найкращий актор:

  • Володимир Зеленський, “Слуга народу 2” (режисер Олексій Кірющенко)
  • Віталій Лінецький (посмертно), “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Олег Треповський, “Ґолден лав” (режисер Павло Остріков)

 

Найкраща акторка:

  • Римма Зюбіна, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Катерина Молчанова, “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)
  • Марія Свіжінська, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк)

 

Найкращий актор другого плану:

  • Микола Боклан, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Євген Кошовий, “Слуга народу 2”, (режисер Олексій Кірющенко)
  • Захарій Новицький, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк)

 

Найкраща акторка другого плану:

  • Наталя Васько, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Валентина Заболотна (посмертно), “Цвях” (режисер Філіп Сотниченко)
  • Колектив дівчат-каторжанок (Марина Кукліна-Май, Ганна Донченко, Ірина Цілик, Вікторія Трофіменко, Оксана та Марина Артеменко, Ярослава Беззабава, Олена Тополь, Дарина Римарєва, Катерина Нєкрасова), “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)
  • Дар’я Полуніна, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк)

 

Найкращий оператор-постановник:

  • Микита Кузьменко, Олександр Поздняков, “Жива ватра” (режисер Остап Костюк)
  • Ярослав Пілунський, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк)
  • Анатолій Химич, “Головна роль” (режисер Сергій Буковський)
  • Олексій Цвєлодуб, “Полон” (режисер Анатолій Матешко)

 

Найкращий художник-постановник:

  • Олександр Батенєв, Сергій Бржестовський, “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)
  • Ігор Філіппов, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Марія Шуб, “Тепер я буду любити тебе” (режисер Роман Ширман)

 

Найкращий сценарист:

  • Олена Дем’яненко, Дмитро Томашпольський, “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)
  • Аркадій Непиталюк, “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк)
  • Тарас Ткаченко, “Гніздо горлиці” (режисер Тарас Ткаченко)
  • Роман Ширман, “Тепер я буду любити тебе” (режисер Роман Ширман)

 

Найкращий композитор:

  • Антон Байбаков, “Кобзар 2015” (режисер Богдан Шевченко)
  • Алла Загайкевич, “Жива ватра” (режисер Остап Костюк)
  • Тімур Полянський, “Моя бабуся Фані Каплан” (режисер Олена Дем’яненко)

 

Найкращий документальний фільм:

  • “Головна роль” (режисер Сергій Буковський, продюсер Максим Асадчий)
  • “Десять секунд” (режисер Юлія Гонтарук, продюсери: Юлія Гонтарук, Ганна Капустіна)
  • “Жива ватра” (режисер Остап Костюк, продюсери: Данил Вулицький, Геннадій Кофман, Ольга Безхмельніцина)
  • “Рідні” (режисер Віталій Манський, сопродюсери: Юлія Сінькевич, Анна Паленчук)
  • “Українські шерифи” (режисер Роман Бондарчук, продюсер Дарина Аверченко)

 

Найкращий анімаційний фільм:

  • “Лахмітко” (режисер Олег Педан, продюсер Едуард Ахрамович)
  • “Микита Кожум’яка” (режисер Манук Депоян, продюсери: Дмитро Белінський, Ігор Рома, Ірина Манжосова)
  • “Мишко та Місячна Дзвінка” (режисер Людмила Ткачикова, продюсери: Михаль Маргуліс, Віктор Слєпцов)

 

Найкращий короткометражний ігровий фільм:

  • “Ґолден лав” (режисер Павло Остріков, продюсер Юрій Мінзянов)
  • “Кров’янка” (режисер Аркадій Непиталюк, продюсер Максим Асадчий)
  • “Цвях” (режисер Філіп Сотниченко, продюсер Валерія Сочивець)

 

 

 

 

До речі, статуетку за внесок в українське кіно отримає Народна артистка України, актриса Лариса Кадочникова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Варто зазначити, що Головою Правління Української Кіноакадемії було обрано українського режисера, актора, сценариста Михайла Іллєнка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!
Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.