А Ви знали, що у світі існує більше 6 тисяч мов?

Саме сьогодні у Міжнародний день рідної мови, маємо ще одну чудову нагоду говорити про українську мову. До речі, у нашій країні одночасно розмовляють 79 мовами понад 130 національностей. Так, державною є українська, але чи всі вважають її рідною?

 

Цьогоріч наскрізною ниткою Міжнародного дня рідної мови є тема “Збереження лінгвістичної різноманітності і просування багатомовності в рамках досягнення цілей в галузі сталого розвитку”.

 

 

Дату – 21 лютого обрали недаремно, адже цьому передували криваві події. Більш, як півстоліття тому у Бангладеші відбулися притистояння між мітингувальниками, які оголосили протест проти заборони на використання у країні рідної мови, та пакистанською владою. Відколи Бангладеш став незалежним, тут щороку вшановують пам’ять тих, хто загинув за рідну мову.

 

 

А чи нали Ви, що сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів. За лексичним запасом, найближчою до української мови є білоруська. Нас об’єднує 84 % спільної лексики. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера Е. А найбільше українських слів починається на літеру П…

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.