РЕАЛЬНІСТЬ БЕЗВІЗУ.

Українська нинішня влада зробила з безвізового режиму такий собі політичний “фетиш”. Піар – це все. І такий правовий процес перевернули у піарну площину. Підігрівали весь час ці питання, починаючи з виборчої кампанії Порошенка, який обіцяв, що з 1 січня 2015 Україна матиме безвізовий режим, і потім ці дати переносились місяцями, піврічними термінами і до теперішнього часу.

Всім, хто має досвід і розуміння ситуації, зрозуміло, після того, як в Україні виникнуло питання війни, питання військової агресії, Європа, безумовно, почала тормозити безвізовий режим. Я впевнена, ті, хто безпосередньо до цього причетний, добре розуміли ситуацію. Що той факт, що ми маємо майже 500 км відкритого кордону з воюючою з нами країною, є серйозною пересторогою, шлагбаумом, щоб ми не могли отримати безвізовий режим.

Треба було чесно людям сказати, що ми маємо це питання, як дуже серйозне. І друге питання – це питання якості реформ, які ми проводимо.

З іншого боку, ми формально виконали ті вимоги, які були пов’язані з необхідним планом роботи. Але я нещодавно знайомилася з доповіддю секретаріату ЄП з питання Асоціації, і вони говорять, що процес реформування довготривалий, але Україні треба переходити до реальних інституційних реформ і мати відповідний результат. Це відповідь на другий ризик, який ми маємо у питанні безвізового режиму.

Зараз українська влада вже перекладає відповідальність на європейців, що ми вже все виконали, і ситуація цим самим накаляється. Але я розумію європейців, вони з самого початку займали цю позицію. Ті, хто керує в державі цим процесом, я наполягаю, вони добре знали, що ці ризики є і вони реальні. Треба було зразу говорити людям, що у нас така ситуація, поки буде йти війна, питання безвізу у нас під великим питанням.

Марина Ставнійчук

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!
Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.