Зустріч із Максом Кідруком
Вже вдруге Бучач увійшов у перелік міст, куди із презентацією нової книги приїздив Макс Кідрук. “Це історія не про авіакатастрофу і не про літак, який розбився в горах…”, – одразу розпочав автор. Чим неабияк здивував слухачів, адже на обкладинці нової книги “Де немає Бога” зображено саме фрагмент авіакатастрофи…
Насправді, все дуже просто, катастрофа є лише каркасом для розвитку шести доль-розповідей. Вони базуються на шести історіях, що вражали автора упродовж 5 років. Тут ми знайомимося із людьми, які, на перший погляд, не мають нічого спільного, але… Зверніть увагу на ось ці зв’язки:
Ми знайомимося із кардиналом Дюком Апшою, Єгором Парамоновим, Анною Янголь, Олівером Морґенштерном, Гелен Горовіц та Брендоном Бартоном. До речі, прототипом для першого із вищеперерахованих героїв є реальна людина кардинал Бернард Френсіс Лоу. “Я пишу про те, що відбувається у його голові”, – сказав Макс Кідрук. Олівера Морґенштерна автор окреслив питанням: “Чи варто робити добро недобрими методами?” А ось що розповів автор про ще одну героїню Анну Янголь, українку, до речі: основою її історії стала стаття з газети. Але, що характерно для автора, кожного персонажа завжди визначає певне питання і в Анни воно стосується невідповідності очікувань і реальності. Іншими словами, чому у нашому світі не все так, як би мало бути? Хочете дізнатися про внутрішню боротьбу інших героїв – читайте книгу, не будемо відкривати усіх карт.
А якщо Ви хочете прочитати книгу про справжню катастрофу, тоді шукайте “Жорстоке небо”. До речі, навесні наступного року в автора виповнюється 10-річчя творчої діяльності. І Макс розповів, що саме до цієї події він має намір видати книгу “Заради майбутнього”. Це буде збірка-компіляція: 7 старих та 3 нових оповідань, разом – 10. А нового роману автора очікуйте вже наступної осені.
Леся Ю.