Зустріч із Братами Капрановими

13 травня мешканці м. Бучач мали унікальну можливість зустрітися з українськими письменниками, публіцистами і видавцями Дмитром та Віталієм Капрановими. Усі зібралися в читальному залі центральної районної бібліотеки, де й відбувалося цікаве та невимушене спілкування. Із музичним вітанням до гостей звернулася Таня Оріховська, а тоді розпочалася “подорож книгами”.

 

 

Першою публіці представили книгу “Забудь-річка”. “Цей роман з’явився через те, що ми маємо двох дідів. Вони у нас особливі: один – ветеран Червоної армії, другий – ворог народу. В одного орден, а в іншого 58 восьма стаття і вісім років таборів”, – розпочали автори. Розповідаючи про написання книги, письменники настільки гармонічно доповнювали одне одного, що інколи складалося враження наче говорить одна людина. Вони також розпловіли про значення назви книги “Забудь-річка”: “відкрили для себе річку, яка протікала в уяві наших предків задовго до християнства. Вони вірили, що наші світи, наш і потойбічний, розділяє річка. Коли людина помирає, душа перелітає через цю річку і забуває про все, що було. І це ж саме відбувається тоді, коли людина народжується. Ми зрозуміли, що в наш час вона теж існує, тільки розділяє не світи, а покоління”. Саме тема поколінь і розгорнута тут, адже перед читачем постає троє чоловіків із однаковими іменаими й прізвищами. Поряд з історією розвивається також любовна лінія, що розчулить кожне  романтичне серце.

 

 

Зацікавили автори також книгою “Щоденник моєї секретарки”, розповівши, що все описане відбувалося насправді і поштовхом до написання стали особисті записи їхньої секретарки в службових документах. Незважаючи на відповідальність та серйозність розповіді, брати сипали жартами, чим пожвавлювали публіку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Віталій та Дмитро презентували також мальовану історію незалежності України, де зібрали та впорядкували всю хронологію розвитку української державності. Її, до речі, дуже легко читати, адже матеріал подано за допомогою карт, коміксів та цікавих розворотів. Не поступається історії й книга про всі свята українців “Веселих свят”, їхнє значення, традиції, пісні, а маленьних діток зацікавлять загадки та яскраві ілюстрації.

 

 

Неможливо оминути й інші, не менш цікаві книги. Як-от, “Кобзар 2000”, який є у двох версіях: жіночій та чоловічій; “Я like Україну”, де зібрано публікації понад 20 сучасних українських авторів.

 

 

Директор бібліотеки Л. Машталір та Г. Ковалишин вручили гостям пам’ятні подарунки: книги про Бучач, брилки та чашки із Василіянами.

 

 

 

Після жвавого спілкування та активного підпису книг, письменників запросили до “Кав’ярні на Аґнона”. Саме тут гості міста дізналися про функціонування Літературного центру імені Аґнона, який нещодавно заснували в Бучачі. За чашкою запашної кави, окрім літературних, обговорювали також важливі суспільно-політичні питання, що стосувалися розвитку нашої держави. Братам Капрановим припало до душі наше місто. Під час розмови вони ділилися думками про культурний розвиток міста, пропонували різноманітні шляхи створення туристичної привабливості.

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.