“Якщо театр був для Крушельницького дружиною, то музика була його коханкою…”

Так про митця сцени, видатного українського режисера, геніального актора, одного із фундаторів українського театру Мар’яна Крушельницького говорив Олександр Корнійчук.

 

 

 

Cвяткування 120-ї річниці від його народження відбувалося у с. Пилява, адже саме тут у далекому 1897 році в сім’ї небагатих галицьких селян з’явився на світ майбутній митець. 23-тє квітня об’єднало під стінами будинку культури багатьох людей: хтось приїхав з міста, залишивши всю роботу, а комусь просто захотілося відпочити. Незважаючи на мотиви кожного, зібралися аби згадати про непересічного уродженця с. Пилява.

 

 

 

Усе розпочалося із невеличкої молитви біля пам’ятної дошки та покладання квітів. Говорячи про актора, о. Юрій назвав Мар’яна прикладом для кожного, адже “якби кожен із нас так прикладався, так багато працював, любив свою державу та навіть своє село, де він живе, то, напевно, й по-іншому все би виглядало навколо нас”. Потім усі дружно ринули у середину будівлі, щоб оглянути книжкову виставку, виставку декоративно-ужиткового мистецтва, роботи умільців Пилявського краю та своєю присутністю долучитися до вечора пам’яті “Щедрі грона таланту”.

 

 

 

Через деякий час глядачі, які вже встигли зручно вмоститися у кріслах, побували наче у справжньому театрі – вішалка, маски та, без сумніву, актори. Адже “життя – театр, а ми – актори і кожен грає свою роль, у когось радість, в когось горе, хтось раб злиденний, хтось король”, – читав ведучий. А сценою почергово крокували персонажі з вистав, мімікою та жестами виконуючи окремі рухи, дії. Це зацікавило глядачів і хотілося подивитися, що ж воно далі буде. А далі, наче ланцюжок, крок за кроком ведучі розповідали про життя корифея, а глядачі могли це спостерігати на сцені.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Були тут і перші спроби Мар’яна як актора у п’єсі Карпенка-Карого “Мартин Боруля”, і любов до батьківщини та народу, які бачив у творчості Шевченка, і талановиті спадкоємці-односельчани, і… ще багато і. Глядачі були наче безпосередніми спостеріначами життя Мар’яна, переживали усі радісні та сумні моменти разом із співаками та акторами, які перебували на сцені.

 

 

Леся Ю.

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.