Яка з вулиць міста носитиме ім’я родини Нестайків?

         Про це та інші питання говорили на XVIII сесії Бучацької ради VII скликання 3 жовтня. Коротко про головне. Загалом, це засідання виявилося не таким затяжним, як інші. Та й у порядку денному було всього 2 питання. Земельні обговорили за годину, а тоді мова пішла про внесення змін до міського бюджету.

 

Поспішаємо повідомити, що до 14 жовтня 2017 року на фасадах усіх шкіл міста повинні бути встановлені меморіальні дошки з нагоди 75-ї річниці створення УПА. На це виділили 13,5 тис. грн. Трохи більше 11 тисяч гривень потрібно на встановлення камер зовнішнього відеоспостереження. За словами О. Чука, 11 камер вже встановлено, 9 з яких працюють. На прохання депутатів про оприлюдення інформації щодо їх розташування, промовець повідомив, що це не для преси, зважаючи на суботнє пограбування ювелірного магазину. На ремонт куполу і хреста на монастирі отців Василіян вирішили виділити 10 тисяч гривень. Для порівняння, на всі роботи з відновлення, ремонту та встановлення потрібно близько 250 тисяч.

 

А от яка з центральних вулиць міста носитиме ім’я родини Нестайків, залишили на обговорення мешканців міста. Який стосунок має український дитячий письменник до Бучача? – Все дуже просто: тут, так би мовити, працював його прадід – о. Порфирій, священик УГКЦ та співробітник при деканальній церкві святого Миколая, його дід  – о. Денис – багаторічний парох м. Бучача, бучацький декан УГКЦ, його батько – Зеновій – закінчив гімназію у Бучачі, та й сам письменників неодноразово бував на рідній землі своїх предків. Саме із його славнозвісних “Тореадорів із Васюківки” реготали школярі, захоплювалися на Міжнародному кінофестивалі в Мюнхені у 1968 році та на Міжнародному фестивалі в Алегзандії, Австралія 1969 року, де письменник отримав гран-прі та головну премію, відповідно.  До речі, в Україні лише у Бердичеві, Дніпрі, Києві, Люботині та в с. Мар’янське, що на Дніпропетровщині, є вулиця Всеволода Нестайка.

 

Фінальна частина сесії просто вбила. Йшлося про ратушу. У понеділок на культурно-мистецький проект приїжджав С. Барна, який оглянувши витвір Меретина і Пінзеля був трохи не задоволений тим. що споруду ще не відреставрували. Він звернувся до міського голови з наказом-проханням про те, щоб у 2018-2019 роках таки завершити реконструкцію. Про це і повідомив мер на сесії, зазначаючи, що для закінчення відновлення потрібно 10, 5 млн. грн. З близько 8 млн. грн. пообіцяв допомогти С. Барна, а решту потрібно нагбирати з міського бюджету. “Щось продамо”, – відповів мер із багатозначною посмішкою. Що він мав на увазі? Можливо, погодиться продати службове авто?

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.