Витік небезпечних отрутохімікатів у с. Пишківці

До редакції “Бучацького інформаційного порталу” звернулись мешканці села Пишківці, які хвилюються за власне здоров’я, здоров’я своїх дітей, а також домашньої живності. Люди, які стали свідками мало неекологічної катастрофи, просять про допопомогу.

Місце витоку рідини, яке вже встигли присипати землею

Місце, куди витекла рідина, яке вже встигли присипати землею

 

 

 

24 червня перед в’їздом на територію складу отрутохімікатів товариства з обмеженою відповідальність “Бучачагрохлібпром” та фермерського господарства “Гадз”, стався витік значної кількості небезпечної рідини. Мешканці села, які вже неодноразово ставали жертвами різних хімічних рідин, через їх перевезення та використання, звернули на це увагу та вийшли на своєрідний протест, заблокувавши головні ворота складу.

 

 

 

 

Люди не впускали жодної вантажної машини, а якщо й випускали, то лише після детальної фіксації вмісту їхніх причепів. Фільмували всю наявну хімію, а також її кількість по мірі можливості для доказу протиправного та несанкціонованого зберіганняю, а, в майбутньому, і використання небезпечних речовин для ведення начебто інтенсивного рослинництва. Мешканці села створили ініціативну групу, яка, взявши проби небезпечної рідини, направила заяви та листи-звернення до Бучацької районної державної адміністрації, Бучацької районної ради, відділу з питань надзвичайних ситуацій Бучацької районної державної адміністрації, Управління екології та її природних ресурсів Тернопільської обласної адміністрації, Тернопільської обласної санітарно-епідеміологічної станції, з метою розкриття злочину та притягнення винних до відповідальності.

 

 

 

 

 

Коментувати ситуацію, яка склалася Іван Откидач, комерційний директор ТзОВ “Бучачагрохлібпром”, відмовився, мовляв, у нього немає таких повноважень та інформації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У письмовому поясненні від “Бучачагрохлібпром” від 25.06.2017 року за підписом директора ТзОВ “Бучачагрохлібпром” до громади села зазначено, що підприємство зобов’язується забрати із підсобного господарства в с. Пишківці техніку для оприскування, всі мікродобрива фунгіциди, пестициди та іншу хімію.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Яким чином ці речовини з’явилися на цій території невідомо, бо у відповіді на інформаційний запит від Трибухівської сільської ради від 03.03.2017 року ТзОВ “Бучачагрохлібпром” повідомляє про те, що в селі Пишківці будівництво складу отрутохімікатів не здійснюється, оскільки сертифікований склад розміщений у с. Підзамочок, а тут “проводяться будівельні роботи по встановленню ємностей для закачування, нагрівання, зберігання та використання води для оприскування посівів, а також будівництво змішувального вузла для розведення мікродобрив та мочевини”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після тривалих емоційних переговорів, у яких була задіяна карета швидкої допомоги, керівництво ТзОВ “Бучачагрохлібпром” погодилося вивезти всю хімію зі складу і з села, а також найближчим часом зобов’язалося звільнити територію так званого складу і від обладнання для змішування хімії з водою. Чи буде так – поживемо-побачимо.

 

 

Петро Чорнота та Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.