У когось совість є, а хтось її вже втратив…..

В Україні однією з основних проблем є безробіття і низькі зарплати, які привели до масового виїзду за кордон, особливо молоді, яка залишає родини, жінок і дітей, щоб заробити на прожиття. Однак, не всім погано у нашій державі, олігархи і різного роду пристосуванці, почувають себе як риба у воді в корупційних схемах, отримують прибутки не менші ніж наші краяни-заробітчани в світах.

Ось лише один із прикладів тихої корупції у сфері освіти.

 

Як відомо, керівні працівники дитячих дошкільних закладів, відповідно до нормативних документів, можуть виконувати роботу вихователів у цій же установі в обсязі не більше 18 годин на тиждень. Однак ця норма закону не стосується нашої  “героїні”,  бо для неї закони ніщо, а от  домовленості та “все куплено – все продано разом із совістю” – це норма. I все тому, що ми живемо в суспільстві, яке є пережитком Союзу з усіма особливостями совка.

 

Почну з того, що у 2002 році адміністрація Прикарпатського університету видає довідку завідувачці дитсадку Марії Колезі, про те що вона є студенткою вищевказаного ВУЗу та пройшла курс дисциплін із логопедії. Довідка без реєстраційного та вихідного номеру, тобто недійсна. Однак, на думку тодішнього в.о.керівника відділу освіти п. Р.Д.Лабіша, була формальною підставою для призначення у 2004 році на посаду (півставки) логопеда в садочку “Пролісок” м.Бучач Колеги М. Г., яка вже перебувала на той час на посаді завідувачки дошкільним закладом.

 

 

 

 

Хочу зауважити,  що у районі, та й напевно і в Україні, немає  жодного  керівника  дошкільного навчального закладу, який би паралельно із основною роботою  займав посаду логопеда та ще й без відповідної освіти. Але, це для когось іншого, а для пані Марії чомусь все можна… Можна перебувати на посаді  без диплома і без атестації.

 

У той час, коли схвильовані і знервовані працівники дошкільної освіти, як школярки перед іспитом вельмиповажної атестаційної комісії, кожних п’ять років проходять атестацію, пані Марія з 2004 до 2015 року, тобто 11 років жодного разу не атестувалась. Як завідувачка садком, сама собі “присвоїла” категорію, поставила  тарифікацію та подала її у бухгалтерію, для нарахування заробітної плати. А вже в кінці місяця за “тяжку” працю отримувала   чималеньку суму (наприклад: за квітень місяць 2018 року 13 тис 198 грн. із них за посаду логопеда 4тис.350 грн.) Непогано, скажу я вам, як для людини пенсійного віку, яка отримує ще й пенсію, цілком пристойно.  У 2015 році вперше пані Колега проатестувалась, на підставі свідоцтва про підвищення кваліфікації в Кам’янець-Подільському національному університеті  ім.Івана Огієнка за категорією вчитель-логопед.

 

 

Таке вимогливе і прискіпливе до інших працівників керівництво відділу освіти, бухгалтерія та члени атестаційної комісії чомусь на цей раз не поцікавились наявністю диплома логопеда, чи має право взагалі обіймати цю посаду пані Марія, підтверджують “вищу категорію” особі без диплома! Отакої! І все  було б “ОК”, якби не довелося вивчати  питання про право завідувачки садком займати посаду логопеда.

 

Витребувавши документи  відділу освіти,  я виявила, що логопед без диплому, тобто липовий! А ось і результат. Згідно інформації бухгалтерії відділу освіти в 2018/2019  навчальному році тарифікація д/с”Пролісок” не буде  прийнята із записами про роботу Колеги М.Г., на посаді логопеда, бо це суперечить п.91 “Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівникам освіти”, затвердженої наказом МОН України №102 від 15.04.1993р. (зі змінами та доповненнями). Таким чином Колега М.Г. не  працюватиме логопедом в д/с “Пролісок”.

 

Отже, всі ці роки Колега незаконно обіймала посаду логопеда?! Це як пані Марії потрібно було “задобрити” всіх начальників, перевіряючих, служби, щоб протягом всіх 14 років вони “закривали очі” на таке грубе і очевидне порушення? Можна тільки здогадуватись… Cкажете, що то не дивина, от навіть міністри без дипломів, що тут казати про якогось логопеда. Але, як бути з дітьми із садочку яких мав вчити кваліфікований логопед, а не особа без диплому?

 

Корупція, виявляється, не тільки у високих владних кабінетах, вона ось тут поряд і ніхто навіть не здогадується. Бо все шито-крито, всі “в долі”, всі задоволені, а молодим спеціалістам після ВИШів одна дорога – за кордон. Бо пани начальники роблять свою справу так, щоб ніхто нічого не знав і не відав. Бо то є їх бізнес, їх дохід і зась Вам, не лізьте не в свою справу!

 

Чи не тому так відкрито, як на паради за совітів йшла навіть не озираючись п. Колега вітати шефа з районо з ювілеєм, разом з маленькими дітками, яких при нагоді звично прихопила з дитсадка, з відеопоказом в прямому ефірі…

 

Стоп-кадр відео

 

Отака відкритість, прозорість влади, отака законність і порядність наших панів начальників, які дбають лише про власну кишеню, а не про громаду і державу. Не бояться відповідальності, бо “все схвачено” iз самого верху!

 

Але, не так сталося, як думалося! Таємне, стало очевидним і спільнота обурилася! Шеф змушений був “піти”, а пані Марія ще залишається, пішла на 2 місяці на лікарняний, тепер у відпустку, залучила всі можливі і неможливі корупційні зв’язки, які тиснуть на місцеве начальство, правоохоронців, тиснуть на всіх! Борючись за “керівне крісло” п. Колега підставила всіх тих, хто закривав очі на її “подвиги” i далі помагає всіма силами, брешучи, мухлюючи, викручуючись як та слизька гадина, бо пов’язані!

 

Чи не аморально все ще завідувачці перекладати  свої особисті  хибні кроки  та проступки на плечі працівників садочку, за яких хоче сховатися, на  відділ освіти, бухгалтерію.

 

Чи на 65-му році життя совість, як найкращий порадник, втрачена остаточно? Питання вікрите…

 

 

Валентина Проста,

м.Бучач

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.