Рейтинг найбільших вибоїн у Бучачі

Зараз популярними є репортажі та повідомлення про дороги, точніше бездоріжжя. Багато телеканалів та газет невпинно повторюють про те, що разом із снігом розтануло асфальтове покриття, яке й до зими не було ідеальним.

 

Щоб відповідати запитам наших читачів, ми повіриши провести, так би мовити, польове дослідження, озброївшись 40-ка сантиметровою лінійкою, фотоапаратом та уважністю. Останнє, зокрема, найнеобхідніша річ, яку варто пам’ятати, адже не всі водії адекватно сприймали двох людей, які посеред дороги вимірювали глибину вибоїн та ще й фіксували це на фотоапарат.

 

Провівши дослідження, ми вирішили скласти рейтинг найбільших вибоїн бучацьких доріг. Радіус дослідження охоплював центральну дорогу на цукровому заводі аж до роздоріжжя після моста над річкою Стрипа..

 

Без сумніву, лідером серед конкурсантів є частина дороги на цукровому, де ще минулого року все горбисте покриття зібрали, залишивши своєрідні колії від фрези. Зараз тут не те що горби, а й ями такі, що навіть йти страшно. Отож, прямуємо від “Гостинного двору” до СТО “Роні”.

Для того, щоб убезпечити автівки від пошкоджень, водії вимушені виїжджати на зустрічну смугу, ризикуючи як своєю безпекою, так і безпекою інших людей.

В середньому, глибина вибоїн тут сягає 12-15 сантиметрів. Про ширину цих вирв навіть не варто говорити, адже для їх вимірювання, потрібна не лінійка, а повноцінна рулетка, на метрів так 8-10.

 

Друге місце ретингу розділили між собою такі ділянки: дорога від джерела Собєского до ратуші та від “Омеги” (або пенсійного) до аптеки “Калини”.


Будь-які коментарі тут зайві. Якщо у попередньму випадку, ще можна було “врятуватися втечею” на зустрічну смугу, то тут – просто нікуди тікати. І як не старайся, а все одно втрапиш у ямку – більшу чи меншу – це вже навіть  не має значення.

 

Справедливе третє місце посідає діялнка дороги біля автовокзалу. Тут такі глибоченні вирви, ніби після війни.

 

Прямуючи від магазину “Твоя підлога” до Покрови, важко не помітити, як водії намагаються обминути небезпечні вибоїни. До речі, саме на цій ділянці дороги, ми знайшли рекордсмена. Яма, глибиною 21 сантиметр, спокійно чекає на свою наступну жертву.

 

Не поступаються пепередньому варіанту вибоїни на ділянці біля спиртзаводу. Найгіршими ці вибоїни є під час дощу. Адже не видно, де саме та здоровезна вирва, плюс до всього, у ній повно води, а тротуаром йдуть люди. І як би повільно не рухався автомобіль, втрапивши у досить глибоку вибоїну – страждають саме перехожі.

 

Неможливо пропустити вибоїни на ділянці біля Ж/Д переїзду. Мова йде про дорогу у напрямку цукрового заводу.

Ситуація із дорогами у місті справді жахлива. Соромно навіть запрошувати друзів з інших міст, адже враження про Бучач буде зіпсоване повністю.

Але найбільше страждають від поганих доріг водії, особливо маршруток та ті, кому без власного тарнспорту просто неможливо виконувати службові обов’язки.

 

 

P. S. Дякуємо Міші Дячеку, який, ризикуючи своєю безпекою, допоміг вимірювати ширину та глибину бучацьких вибоїн.

 

        ХТО В ЦЬОМУ ВИНЕН?

 

А вина за бездоріжжя в м. Бучач лежить на органах місцевого самоврядування. А отже голова міста Мосціпан Й. М., Голова райради Фреяк В.  та голова РДА Бебих В. несуть повну відповідальність за якість доріг.

 

        Чому?

 

Згідно ст. 16 Закону України “Про автомобільні дороги” від 08.09.2005 року №2862-IV  вулиці і  дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

 

Відповідно до п.2, ч.1 ст. 21 цього Закону органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідають за якість доріг, проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та отримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів.

 

Ремонт дорожнього покриття виконують спеціалізовані підрядчики. Власники дорожніх об’єктів зобов’язані контролювати якість робіт, що виконуються цими організаціями. Якщо в нас дороги потребують ремонту та особливо в одних і тих же місцях, значить кожнорічна якість ремонтнуваних робіт є жахлива. Отже вище зазначені посадовці не компетентні в дорожній справі і також не мають бажання вимагати від підрядчиків надавати якісні послуги, та  гарантувати довгий термін експлуатації на виконані роботи.  То ж для чого нам такі керівники?  Значить зарплату не заробляють, а получають!!!

 

Кожен рік в бюджеті міської ради залишаються гроші з категорії ремонту доріг. Ці кошти переводяться на наступний рік, але не в повній сумі. Крутять-вертять, а доріг не було, нема і з цими посадовцями  не буде!!!

 

Потерпає населення міста. Потерпають перевізники, приватники… Гості  шоковані!  А посадовці плювати хотіли на всіх. Навіть після звернень та  публікацій обнагліли  в своєму чиновницькому розумінні. Поняття вседозволеності та безнаказаності переборює здоровий глузд.

 

Існує справедлива думка в реальності ситуації.  Якби діти депутатів Верховної ради потрапили на фронт, то війна б закінчилась за один день!  Якби всі службовці не користувались службовим транспортом, то якість доріг була б набагато кращою!!!

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!
Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.