Про вечір пам’яті Богдана Бойчука

Переконатися в тому, що Богдан Бойчук направду непересічна особистість довелося, на жаль, вже після його смерті. Минулої суботи в “Кав’ярні на Аґнона” відбувся вечір пам’яті, під час якого я й дізналася більше про цього письменника.

 

Пригадую, скільки б разів не бувала в кав’ярні, завжди розглядаю портрети людей, які своєю працею пов’язані з Бучачем. Тут Вам і Йосеф Аґнон, і Осип Назарук, і, як не дивно, Богдан Бойчук. Він народився у селі Бертники, згодом батько віддав його вчитися до місцевої школі, на той час Торгівельній (теперішній першій). Після Другої світової війни письменник жив у Нью-Йорку, а останні роки свого життя, провів в Україні, адже мав у Києві житло.

 

 

За словами організаторки “Літературного центру імені Аґнона” та суботньої зустрічі, Мар’яни Максим’як, особисто з паном Богданом їй випало познайомитися у 2016 році, під час Форуму видавців у Львові. “Це була моя перша і остання з ним зустріч. Я запрошувала його в Бучач, але він відмовився, тому що на той час йому було вже 88 років, йшов 89-й. Очевидно, що він вже був у тих роках, коли якісь подорожі здійснювати важко,” – згадує Мар’яна.

 

 

Перегляд невеличких відеоуривків допоміг краще зрозуміти самого автора та Нью-Йоркську групу поетів. До слова, останні, це група поетів емігрантів, яка організувалася в Америці після Другої світової війни. Це, фактично, всі українці, які писали і захотіли створити щось нове, авангардне. Зважаючи на тодішні реалії, коли Україна стала частиною Радянського Союзу, всі письменники, які могли щось створити, але на Батьківщині просто не мали змоги, писали і видавали у США.

 

 

На світлині бачимо Мар’яну Максим’як, Богдана Бойчука, а ця маленька дівчинка Варвара Кіс-Лобода стала автором ілюстрацій до книжки “Кляса без вісти”. Це поема у прозі про воєнний Бучач та його однокласників. А вірші пана Богдана у записі – це було щось нереальне. Моментами навіть здавалося, що  він особисто побував 3 лютого у Бучачі.

 

Леся Ю.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.