Чи потрібен у Бучачі продуктовий ринок?

       Зранку 21 червня на площі Ринок розігнали всіх продавців, мовляв, чинності набрало рішення п’ятої сесії сьомого скликання Бучацької міської ради “Про заборону вуличної торгівлі”. Усі люди, яким забаронили торгувати одразу ж вирушили до міського голови, щоб висловити свою незгоду. Але ні мера міста, ні Фреяка, ні Бебиха на робочому місці не виявилося. З’явилася інформація, що Й. Мосціпан чи то у відпустці, чи на лікарняному. Такий безмовний вчинок спровокував піший протест продавців біля кінотеатру. Упродовж майже двох годин протестувальники блокували рух транспорту безперервним ходінням пішохідним переходом. Таким способом мітингарі хотіли привернути до себе увагу влади.  Як результат, з’явився лише заступник міського голови П. Гриньків, який так прокоментував ситуацію: “З 2011 року міська рада згідно нового податкового кодексу майже нічого не регулює. По дозвіл до міської ради вже не йдуть… Депутати вирішили заборонити торгувати в центрі міста. І бачите який результат…”

 

 

 

Після такого владного мовчання, протестувальники вирушили блукати пішохідним переходом біля повороту на Пиляву. Це вже спричинило більший ефект: вантажні та продуктові автомобілі, навіть декотрі автобуси розверталися і шукали об’їзд. Але від влади ніхто так і не з’явився. Після кількох годин поневірянь, люди вирушили перекривати дорогу в Озерянах, сподіваючись, що хоч це матиме якийсь ефект.

 

 

 

Ми також згодні з тим, що порядок на площадці потрібно наводити. Але ж про передісторію не варто забувати, адже люди почали торгувати на площі після того, як Мосціпан став мером перший раз. По суті, він увімкнув “зелене світло” торгівлі на площі Ринок. До речі, саме пообіцявши дозволити вуличну торгівлю, Й. Мосціпан отримав більшість голосів.

 

21 квітня 2016 року міська рада прийняла рішення № 317 про заборону вуличної торгівлі на основі заяви Р. Крупи. Тобто знову маніпуляція, бо у заяві йшлося про інший випадок та інше місце. Виходить, якщо б не заява Р. Крупи, то ніхто б нічого не забороняв – знову безвідповідальність міської влади через звичні маніпуляції.

 

Де у Бучачі діє стаціонарний продуктовий ринок?  Де люди змогли б придбати, у тому числі, й домашню продукцію? Тобто є питання на які місцева влада мала давати відповідь, а не займати “позу страуса”. Альтернатива повинна бути завжди. Якщо забороняєте торгувати на площі, реально запропонуйте інше місце, бо все одно люди самі стихійно шукатимуть змогу продати овочі, фрукти, квіти чи вазонки. У вирішенні цієї проблеми мали б бути зацікавлені всі: продавці, покупці і влада.

 

До речі, перед сесієї районної ради, яка має відбутися 23 червня, міська рада звернулася до районної з пропозицією передати частину земельної ділянки, яка закріплена за районною радою (біля адмінбудівлі зі сторони фонтану), для облаштування тимчасових торгових місць для реалізації плодово-овочевої продукції і платної стоянки. Виходить, що до цього, усі пропозиції та варіанти розміщення ринку, які пропонувала міська рада, були лише бутафорією, блефом та фількіною грамотою.

 

Пропонуємо переглянути коротке відео, про дану ситуацію, в рубриці “Відео новини”

 

Петро Чорнота, депутат Бучацької районної ради та Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.