Про “Бучацькі фанфари” та рекорди у Бучачі…

Вже традиційно у травні Бучач стає осередком фестивалю духової музики. Свято під назвою “Бучацькі фанфари”, яке кілька років тому організував Й. Кошик, збирає не лише бучачан, а й гостей міста.

 

 

Щоб показати себе і на людей подивитись 20 травня до Бучача приїхало дванадцять оркестрів із Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Хмельницької областей. Важко передати словами, як двигтіла земля, коли повз проходили духовики під супровід барабанів. До речі, цьогоріч до нашого міста завітали також і мажоретки-барабанщиці – таких колективів було чотири.

 

 

Парад оркестрів розпочався біля ратуші, а потім всі прокрокували головною вулицею міста до міського скверу, де повинна була запланована ще одна особлива подія. Саме тут відбулося наймасовіше виконання духовного гімну “Многая літо тобі, Україно” та церковного гімну “Боже, великий, єдиний”. До речі, ідейником цього рекорду був ректор Львівської музичної академії І. Пилатюк, який народився у Бучачі. Задля фіксації такого унікального моменту до нашого міста приїхали представники Книги рекордів України. Вони підрахували, що виконували ці дві композиції 420 оркестрантів, а загальна кількість людей – 1993. Для того, щоб участь було зараховано, потрібно було стояти на намальованих білим квадратиках. І поспішаю Вас потішити, що кількість людей, які стояли поміж квадратиками, була величезною.

 

 

І на цьому сюрпризи не закінчилися, адже задля диригування “Балади для однієї труби”, до Бучача завітав диригент зі США доктор мистецтвознавства, професор Кейп-Джирарлського університету штат Міссурі Роберт Гіффорд разом із дружиною Енн Гіффорд.

 

 

 

Спільне свято духових оркестрів зібрало навколо себе багато слухачів. Кожен думав про своє, але найголовніше, що всі разом слухали живу духову музику.

 

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.