Плакала калина і мати за синами під Крутами…

Розповідь про юних українських патріотів, які загинули у нерівному бою під Крутами 100 років тому, зворушила всіх слухачів читального залу центральної бібліотеки у Бучачі.

 

Вшанування пам’яті Героїв Крут вже традиційно відбувається 29  січня. “Крути – це великий перелом на межі століть. Це – воскресіння, початок нової доби історії України. Крути – це кров юнаків, яка осквернила молоду державу”, – зазначила ведуча.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після проголошення четвертого Універсалу про державність України, озброєна “червона орда” посунула на Київ. Держава на той час залишилась без війська. І у такий важкий момент, уряд кинув у народ клич, стати зі зброєю на захист українських кордонів. Серед загального замішання і переполоху, повної безпорадності й безсилля, зривається до бою українська молодь. До боротьби за рідну землю пішли юнаки переважно з Київської військової школи імені гетьмана Богдана Хмельницького. Поруч з ними стають ще 300 добровольців, Січові Стрільці, студенти, гімназисти п’ятнадцяти-шістнадцяти років.

 

 

 

 

Упродовж всього дня невеличкий гурт сміливців стримував ворога, який пережав десятикратною кількістю. А потім більшовики забрали в полон 35 студентів та учнів гімназії. Їх довго та жорстоко катували, били, знущалися. Але юнаки не здалися і мужньо зустріли вирок суду – розстріл, під час якого співали гімн “Ще не вмерла…”

 

Мітинг-реквієм добігав кінця, а глядачі залишалися в полоні вражень від пісень, віршів та короткометражного фільму про юних героїв, які загинули сто років тому.

 

 

 

Леся Ю.

 

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.