Огляд XVII сесії VII скликання Бучацької міської ради

На черговій сесії міської ради, яка відбулася 26 липня, з-поміж людей толерантних, адекватних і врівноважених, були й такі, які, як завжди, звикли грати на публіку, кричати та ображати всіх підряд. І якби це не впливало на загальний стан та перебіг засідання, то Бог з ним, як кажуть, хай собі показує цирк, але тут ситуація складається по-іншому.

 

 

Вже вкотре розглядалося питання наведення благоустрою на площі Ринок та ліквідації торгівлі. Саме з цією метою Ігор Суп презентував проект пішохідної зони. За задумом, тут повинно бути все: і лавочки зі столиками для відпочинку, і ялинка для проведення святкувань, і місце для розміщення фонтана чи монумента, і навіть занижені бордюри для людей з обмеженими можливостями. Якщо чесно, задум дуже хороший, потрібно лише продумати всі деталі і ця місцина стане перлиною нашого міста. Але тут дуже багато нюансів, бо, найбільших суперечок викликало питання парковок. Так, були пропозиції від депутатів, шоб їх цілковито забрати з площі. До речі, перед сесію від підприємця Гнатишина, це той дядечко, який “заправляє” бучацькими платними парковками, надійшла заява про розірвання договору оренди з міською радою щодо паркування вздовж вулиці Підгаєцької, у випадку, тільки задумайтесь, затвердження проекту благоустрою площі ринок. Тобто людина, яке не бере до уваги ні правил дорожнього руху, ні Постанови Кабінету Міністрів України, використовує для паркування схил, отримує за це гроші, ще й умови висуває. Та й про що ми взагалі можемо говорити, якщо найбільші дискусії між окремими особами були викликані саме розміщенням таксі. Не тим, які лавочки, не їхньою кількістю чи доцільністю, не облаштуванням велодоріжок, а питанням де і скільки виділити паркомісць. Логічним підсумком до усього цього цирку є виступ депутата Марії Кривко, яка запропонувала остаточно звільнити місто від автомобілів, відправивши їх на автовокзал, а ринок, повернувши, на ринок.

 

 

Та й це ще не все. Петро Шеремета, як представник Гнатишина, а ми всі добре знаємо хто кого насправді представляє, ніяк не міг вторгувати питання розірвання договору. Спершу було запропоновано розірвати угоду з 1 числа наступного місяця. Але як ж це так, а якщо не будуть готові документи проекту створення пішохідної зони, це ж стоянка буде простоювати, бо вважатиметься недійсною. Наколотив, нахамив, накричав, “ти”кав, ображав жінок депутатів, перебивав їх, “не говори, бо ти нічо не зробиш”, – кричав, одним словом, все у стилі Шеремети. Рішення прийняли швидко – договір достроково припинити з моменту початку робіт, а не з конкретного числа. Хоч і були заперечення від окремих депутатів, але було вже запізно… Добре, хоч знайшлася смілива жіночка – трохи поставила його на місце, бо це вже переходило всі рамки.

 

 

До речі, коли мова зайшла за велодоріжки – це було щось з чимось. Найпузатіші представники місцевої влади одразу почали протестувати, адже Бучач – настільки горбиста місцевість, що на велосипеді тут їздити нереально. Цікаво кому? Хіба що їм же. Бо ж як це один з другим проміняють свої комфортабельні авто на звичайні велосипеди, де і педалі потрібно покрутити, і попітніти, й інколи навіть вимастити руки чи, не дай Боже, побити коліна. Куди ж їм з такими животами до велосипедів? А от декотрі мешканці міста не те що катаються, а добираються на роботу, повертаються додому саме на велосипедах. Їх не лякають круті схили та спуски, навіть не завжди адекватні водії. Не повірите, але по бучацьких дорогах справді страшно їздити велосипедом. А по тротуарах ще страшніше, бо кожен йде і щось своє думає, раптово зупиняється і… Тож вже напевно так і не побачимо у нашому місті велодоріжок, найближчим часом точно.

 

Знову розглядали заяву В. Андруха, щодо виділення йому землі у скверику навпроти джерела Яна Собєского. Комісія рекомендувала відмовити і депутати підтримали цю пропозицію. Лише двоє утрималось.

 

А далі почалися самі лише цифри і пенсії. Пенсійний фонд Бучача об’єднаний з Монастириськом. Середній розмір пенсії 1556 грн. по Бучацькому районі, по Монастирському – на 2 гривні менше. Якщо не буде 25 років стажу, людина йде на пенсію аж у 60 років. Що ж коїться з пенсійною рефрмою? Чи пенсіонерів просто хочуть знищити?

 

 

А про постачання води в районі “Досафу” – взагалі окрема тема. Там люди довго сиділи без води. Але коли це все їм вже набридло, вони зібрали колективну заяву і, о диво, на насос для башні виділили 13 тис. 880 грн. та 18 тисяч – на обладнання. Чому ж люди мали мучитись кілька місяців?

 

І ще один цікавий момент – асфальтне покриття на вулиці Галицькій не роблять тому, що виникли проблеми з документацєю. Знову тягнуть до зими. Вже ж літо майже закінчилось, а вони і далі роблять документи. Виділених 2,5 млн грн не вистарчає. Цікаво, скільки часу автівки ще битимуться на аварійних ділянках дороги. Але винахідливі водії не втрачають оптимізму – простіше їхати по зустрічній.

 

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.