Мирослав Дочинець: “…читати треба ті книжки, які приймає ваше серце…”

Жовтнева зустріч із письменників розпочалася із відблисків теплих сонячних зайчиків крізь шиби центральної бібліотеки. А потім до зали увійшов і сам пан Мирослав. Ті із глядачів, які раніше не бачили його фото, до останнього не могли повірити, що перед ними дуже скромно з’явився надзвичайний автор.

 

 

 

 

 

Розпочав із Аґнона, про якого багато нового дізнався, прочитавши “Нічного постояльця”, із своїх подорожей Ізраїлем та Єгиптом, із пошуку спільного між Бучачем та його рідним містом. А порівнюючи навіть сказав, що “кропива і лобода ніколи не виростуть на поганій землі”. На запитання автора про те, чи відомі його публіці ці книжки, хтось відповів, що відомі, інший – звичайно, але пана Мирослава зацікавила відповідь: “частково“. З останнім він погодився і відповів: “Мені теж частково, бо я давно їх не читав”.

 

 

 

 

 

 

 

Дуже цікаво спостерігати, як людина шукає в цьому світі своє призначення і пан Мирослав знайшов. Підтвердженням є його книги: “Многії літа. Благії літа”, “Синій зошит”, “Вічник”, “Світован”, “Розрада-гора”, “Криничар”, “Мафтей”, новели “Хліб і шоколад”, “Світло семи днів”, “Книга надиху”, “Світильник слова”, “Якщо послухати мудреців” та багато інших. До речі, перших п’ять, із вищеперерахованих, увійшли до однієї книги “Триб”. Кожна з них є окремим твором, але всі об’єднані спогадами про карпатського мудреця Андрія Ворона. І, як зазначив пан Мирослав, тримаючи у руках це п’ятикнижжя, надрукована вона на папері із соломи, фарба органічна, а колір золотої стрічки-закладки – витяжка із кукурудзи.

 

До речі, книгу “Многії літа. Благії літа” автор писав 17 років: “не тому, що я лінивий, просто я шукав ключ”. А 27 років пан Мирослав чекав, щоб написати книгу “Горянин”. За неї та за “Криничаря” отримав Шевченківську премію. Але не нагороди намагається зібрати автор. Його метою є вміло працювати словом і зі словом: “Словом намагаюся пізнати основи вертикального світу (закони духу та ін.)”.  

 

 

“Поети і діти – це інший народ, інший світ, вимір…”

 

“Ми всі покликані та обрані. Але не всі пізнають це покликання…”

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.