“Муза і чин Остапа Луцького”

Книгу під такою назвою було презентовано 19 лютого у читальному залі центральної районної бібліотеки. “Бучач став першим містом, яке цю книжку прийняло”, – зазначила на початку зустрічі Мар’яна Максим’як.

Для презентації книги про Остапа Луцького зі Львова приїхали її упорядники Данило Ільницький, Надія Мориквас, Петро Ляшкевич та Олександра Салій.

Данило Ільницький розповів, що з бучацьким краєм пов’язані дитячі та юнацькі роки громадського діяча. Говорив про літературне угрупування “Молода Муза”, про конфлікт Луцького та Франка. Наголосив, що багатогранність цієї особистості заслуговує на особливу увагу, адже він був і перекладачем, і кооператором, і поетом, і економістом,і військовиком, і політиком, і культуртрегером раннього українського модернізму.

 

Петро Ляшкевич був найпершим серед упорядників, хто найсерйозніше захопився постаттю Остапа Луцького. Своєю розповіддю він показав Остапа, як дбайливого господаря, військового часів Першої світової війни, Чортківської офензиви. Зазначив, що він був не простою людиною, цПоказав його родинний герб. Показав його як совісного політика та людину патріота, який власні ресурси використовував для блага своєї землі.

      Надія Мориквас розкрила його як людину романтичну, закцентувала увагу на стосунках Остапа Луцького та Ольги Кобилянської. Розповіла про трикутник Луцький – Кобилянська – Франко. Уривки із листів Надія Мориквас презентувала так, неначе бачила все на власні очі, чим, безумовно, зацікавила слухачів.

Олександра Салій розповіла про Остапа Луцького як про творчу особистість.  Зазначила, що у 20-річному віці він активно листувався із Іваном Франком та навіть написав збірку карикатур, де, обігравши прізвища відомих тогочасних письменників, зумів сміливо заявити про себе. Пізніше, Іван Франко, який найгостріше відреагував на своє карикатурне змалювання, написав дуже схвальну рецензію на одну із збірок Остапа Луцького. Загалом, Олександра говорила про безпосередню роботу письменника та діяча, його доробки та напрацювання.

 

 

Леся Ю.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.