Коротко про Дні Пінзеля у Бучачі

Початок літа у Бучачі став особливим. Адже на 1, 2, 3 червня випали Дні Пінзеля, свято на честь відомого скульптора, який у нашому місті не лише працював, а й одружився, жив і виховував дітей.

 

 

 

П’ятниця, субота і неділя цьогоріч перетворилися на таке собі фестивальне містечко, де кожен турист та бучачанин мав змогу дізнатися щось нове про Іоанна Георга Пінзеля. Саме тут можна було послухати лекції, подивитися фільми, побачити все те, над чим працював митець. Щоправда, не всі його роботи збереглися до нашого часу, але, тим не менше, дух таємничої творчості не покидав.

 

 

 

Розпочалось все із костелу Успіння Пресвятої Богородиці, де презентували другий альбом Віри Стецько “Таїна Пінзеля”, показували документальний фільм, про колекцію одягу “прет-а-порте” розповідала сама автор Івона Лобан. До речі, тут щовечора відбувався концерт камерного оркестру Хмельницької філармонії. Глядачі не оминули і виставку художників Тернополя та Володимира Воронюка.

 

 

Багато організаційних моментів та безпосередніх заходів відбувалося у білому павільйоні перед райдержадміністрацією – і лекція про відновлення скульптур ратуші, і жива музика. До речі, ближче до завершення мистецької академії, кожен охочий міг спробувати свої сили у грі на фортепіано.

 

 

Під час Днів Пінзеля відбувалися й екскурсії. Можна було побачити фігуру св. Онуфрія у Рукомиші,  а також долучитися до нічної літературної мандрівки містом. Багато містян зібралося біля ратуші, щоб подивитися на світлове шоу.

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.