Коли Бучач перестане “тонути” у смітті?

Сміття. Кожного дня ми стикаємося із цією проблемою. Йдучи вулицями міста, гуляючи околицями чи просто коли відпочиваємо на природі. Вже не перший рік перед очима постає картина – старий одяг, пластикові пляшки, скло, целофани, кульки…

Якось довелося мені йти з Бучача на Підзамочок, але через ліс. Словами це не передати. Починаючи із єврейського кладовища, яке не просто захаращене сміттям, а кишить ним.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До того ж, розчищення від дерев на пагорбі з надгробками нічого не дало. Так, зникли височенні дерева і зарості, зараз хоч якийсь просвіт, але чи прибрали там все. Ви не повірите, але роботу зробили лише наполовину, про людське око. Якщо вийти на пагорб – картина просто вражає, в негативному сенсі. Неприбрані гілки, чагарники, подекуди, незрізані дерева. Для чого тоді була вся ця вистава? Навіщо стільки днів гуділа бенозопила та їздив трактор за гілками?  А потім ми ще говоримо, що хочемо, щоб Бучач був чистий. А як?

 

 

Підсумовуючи, можемо зробити висновок, що всіх потрібно контролювати. Але ми ж не в дитячому садку. Тут немає вихователів. Навіть не сумніваюся, що люди, які працювали над розчищенням пагорба, заробітну плату отримують справно, а от роботу свою чомусь до кінця не виконують. Бо на це, як завжди, знайдеться декілька відмовок, мовляв, часу не вистачило, була важливіша робота, техніка поламалася. А совість вас не мучить після таких виправдань? Спите спокійно, вважаючи, що живете чесно?

 

Спускаючись, від Торговиці Баштами до Стрипи, перед очима виникає не краща картина. Якщо чесно, показувати таке соромно, бо навіть йти тут моторошно і потрібно затримувати подих. До речі, у березні комунальники міста намагалися вбити одразу двох зайців: і сміття в лісі “прикрити”, і площадку розчистити. Їм це вдалося. Є навіть фото із такого зворушливого моменту:

 

Піднімаючись вже на Підзамочківський пагорб, знову бачимо невтішну картину:

 

 

 

І хто ж це цікаво навикидав вже купи сміття? Невже хтось чужий приїхав? Повторюватиму знову і знову – мешканці, які проживають недалеко від стихійного сміттєзвалища є найпершими винуватцями. Погоджуюсь, може не всі, але якщо ви бачите, що хтось інший це робить, чому не зупините? Чому мовчите?

 

 

Не оминув фотоапарат і ставка на Цукровому. Тут картина не відрізняється від інших “проблемних зон” міста.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі люблять гарно проводити час, відпочивати на природі, але дуже часто забувають, що природі також потрібно відпочити. Звертаємось до усіх, хто фанатіє від пікніків на свіжому повітрі – не залишайте після себе сміття. Адже наступного разу ви знову захочете повернутися, а вже не буде куди.

 

Після перегляду вищеподаного матеріалу, скоріше за все, запитаєте, чому ні слова немає про контейнери для сміття, які так гарно та багато оформили комунальники? А навіщо про це писати, якщо до спеціально обладнаного місця донести чи довезти побутові відходи деяким мешканцям нашого міста не вистачає сил і терпіння? Це фото ілюструє культуру мешканців Цукрового заводу дорогою до газовні:

 

А так “турбуються” про природу люди, які не довозять відходи до міського сміттєзвалища та викидають все на полях, городах та дорогах:

 

 

 

 

 

 

 

 

І після всього цього ми говоримо про погану екологію, забруднені водойми та стихійні звалища?

“А де сміттєві баки? Чому їх так мало? Чому комунальники вчасно не вивозять сміття?”, – запитаєте ви. Це окрема тема, відповім, адже те, як вони виконують свою роботу ми бачимо кожного дня: і як прибирають одне і те саме місце місце вже, напевно, вдесяте, і те, як дороги латають, і те як, вивозять сміття.

 

А чи знали Ви, що за викидання сміття у лісі, потрібно заплатити штраф? І якщо раніше розмір штрафу сягав 5-10 неоподаткованих мінімумів, то тепер його підняли до від 25 до 50 неоподаткованих мінімумів. Про це писала “Українська правда” ще на початку лютого цього року.

 

Але, тим не менше, проблема залишається невирішеною. Кілька років тому у нас була можливість позбутися сміття у місті, ще й гроші на цьому заробити. Мова йде про сміттєпереробний завод. Якщо не помиляюся, навіть іноземний інвестор приїжджав. Проте, всі чомусь збунтувалися і сміттєпереробного заводу, як не було, так і немає, а от сміття залишилося. Чому ж не збудувати сміттєсортувальну станцію, де б з’явилися нові робочі місця? До речі, посортовані відходи деякі європейські країни готові забирати, як то кажуть, з руками і ногами. Але чи потрібно це владі та чи згодяться мешканці міста?

 

Добре, що у нашому місті, як і по цілій країні, практикують весняні прибирання. Саме завдяки таким акціям ми ще не потонули у смітті. Але чому одні мають прибирати, витрачаючи час, а інші через кілька днів прийдуть і знову накидають пляшок, торбинок та ще багато різного сміття?

 

Звертаємось до міської ради: візьміть на себе відповідальність та перевірте всі прибрані активістами території десь через два-три тижні. Якщо результат буде таким, як і до прибирання, шукайте шляхи вирішення проблеми, а не просто розводьте руками.

 

P. S. Дякуємо усім тим, хто допомагав збирати світлини для цього матеріалу.

 

 

Леся Ю.

 

 

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.