Дволикий Янус, або чому пан Фреяк “забив” на художню школу…

            Кому передсвяткові приготування, а працівникам дитячої художньої школи клопоти. Бучацька районна комунальна художня школа є власністю районної ради, Саме керівництво останньої зобов’язане дбати про її облаштування як орган управління комунальним майном громади. Що ж ми бачимо насправді?

 

 

До червня цього року дитяча художня школа перебивалася в стайні австріяцького генерала, а рада нічого не робила. Пожежники, за наполяганням громадськості, через суд закрили приміщення як непридатне для використання.

 

У публікації “Докерувалися газди…” “Бучацького інформаційного порталу” ще в квітні піднімалося питання ремонту приміщень будівлі на вулиці Шкільній, 1, яке міська рада передала під художню школу. Але всеньке літо радці з ради відпочивали і їм було байдуже, тому, як звично,  тягнули до останнього. І навіть, коли на носі було вже перше вересня, дітей чекав новий навчальний рік, а в школі і «кінь не валявся». Лише одні викладачі, які, перебуваючи у відпустці, взялися за найбруднішу роботу, бо хвилювалися за дітей.

 

Голова ради пан Фреяк фактично “забив” на школу і кошти на ремонт приміщень не виділив. Чому він так вчинив незрозуміло. Чи то колись йому за малювання двійки ставили в школі і він незлюбив художників, чи є якась єнча причина достеменно не відомо, але факт – «кіна», себто грошей не буде, а, отже, і нових меблів не чекайте. При тому, 10 серпня сей пан, певне “для приколу”, привів до будівлі самого голову обласної ради, свого однопартійця з “БПП” Віктора Овчарука, якому дуже сильно “дєкував за розуміння проблем художньої школи, бо діти мають вчитися в належних умовах”.

 

Прямо як дволикий Янус, на словах “за”, а на ділі – робіть собі що хочете, моя хата з краю! Як пояснити дітям, що “вуйко з ради” не дав грошей на ремонти і школу вчасно не облаштували, як належить, його видно не турбує, але слово – не горобець, бо ж обіцяв!

 

 

Тільки за підтримки підприємців вдалося зробити неможливе і в стислі строки провести основні ремонти, реставрували вхідні двері. На решту робіт потрібні кошти, які зобов’язані виділити депутати райради та голова, який так “дбає про дітей”. Але, кажуть,  він як завжди “не має”. Певне чекає виборів, щоб за допомогою пропіаритися самому та дати таку нагоду владним фанам.

 

Маємо разом покласти край впертості начальника який по-блюзнірськи вирішив економити на дітях. Пора, панове, братися за розум, адже то не  власні гроші, а бюджетні кошти громади. А остання, до речі, лише тимчасово довірила сповняти розпорядчі функції і вимагає подбати про обдарованих діток, а не фінькати гроші на власні забаганки.

 

Чому мовчать депутати від освіти, культури, де позиція бюджетної комісії районної ради (голова п. Карачка)?

 

Єдина в районі і перша в Україні дитяча художня школа в сільській місцевості має бути гордістю славного міста Бучача і Тернопілля, а орган управління – районна рада, зобов’язана долучитися до завершення ремонту і облаштування школи. Добре, що тепер не треба йти далеко, вона поряд!

 

Від батьків і громадськості щирі слова вдячності працівникам художньої школи за любов до дітей і роботящі руки!

 

Зичимо успішного нового навчального року учням і викладачам мистецького закладу в новому приміщенні в центрі нашого міста!

 

 

Василь Бучацький

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.