“Дурням закон не писаний?” (коментар до інтерв’ю голови райради Віталія Фреяка)

       У районній газеті «Нова доба» опубліковане передсвяткове інтерв’ю “поважного” голови райради Віталія Фреяка “Легких шляхів не буває…”, де очільник району з перших слів пафосно стверджує: “наша Незалежність почалася не у 1991 році, а 2013-го, коли відбувся Євромайдан”. Напевне, пан Віталій вважає, що це особисто для нього і його друзів-однокашників у владі району з цієї дати почалася “незалежність” від Закону, обов’язку і відповідальності!

 

Диву даєшся, читаючи посил керівника про те, що “найбільша проблема в районі – нестача робочих місць. Тому жителі, особливо молодь, масово виїзджають за кордон. Це проблема державного масштабу, пов’язана з тим, що 60 відсотків нашої економіки працює в тіні! Відповідно, не надходять податки, немає можливості збільшувати зарплати, розбудовувати соціальну сферу…”.

 

      Хоча пан Віталій вже третій рік керує нашим районом, він жодним словом не обмовився про власні потуги щодо виведення економіки району з отих страшних 60 % «тіні», задля надходжень та людей, які б не виїздили на заробітки за кордон! Насправді, ні він, ні його підлеглі не роблять нічого доброго, звикли лише “рахувати відсотки”, як відкрито сказав з трибуни райради один з депутатів, бо банкір за професією. Щоб показати себе – піариться, де тільки може, а основне – це дбати про власні інтереси, оце й уся робота!

        Кажуть, що основною нашою бідою є дороги й дурні. Дороги можна при бажанні зробити, це не є невирішеною проблемою для мудрих людей, але коли у владі дурні – то ні доріг, ні економіки, а люди вимушені рятуватися втечею за кордон.

         Головним завданням влади, згідно Конституції, є забезпечення законності і порядку, а економіка – то справа рук керівників підприємств, організацій, приватних підприємців. Влада району кошти не заробляє, вона лише витрачає те, що сплатили в бюджет виробники та люди, які працюють. За логікою речей, саме їм чиновники мали б всяко сприяти у їх діяльності, підтримувати, щоб збільшувалися надходження, чого у нас немає.

“Люди, які приїжджають з-за кордону, заробивши там певну суму коштів не вкладають їх у свій маленький бізнес, виробництво” бідкається голова, але чому так відбувається він начебто не відає. Чи не тому, що влада не захищає законний бізнес? Наочний приклад бездіяльності голів району маємо з депутатом райради Михайлом Сличенюком, коли рейдери відкрито намагаються впродовж року захопити підприємство активного учасника Революції Гідності на київському Майдані, що вже тоді казати про заробітчан! Чиновник вже забув про нахабне безкарне вбивство відомого у краї підприємця, директора сирзаводу Михайла Дороша, депутата райради, хоча він, як керівник, повинен щоденно наполягати на розслідуванні злочину і покаранні злочинців.

 

          А при таких дорогах, коли навіть завжди слухняні перевізники не витримали і запротестували, який інвестор прийде в район? Тому, здається, чиновник лише для годиться заявляє про інвесторів, а сам нічого не робить для цього, бо так менше клопоту. Замість аукціонів з продажу землі – дерибан для “своїх”, надра теж експлуатують “по чорному” без відповідних дозвільних документів, ліси вирубують лиш тріски летять і ніхто “не знає” хто то робить, одним словом – корупція!

Голова в інтерв’ю жодного слова не сказав про те, що він зробив, щоб  надходження в бюджет району зростали, натомість говорив лише про видатки, ділити ж готове – то великого розуму не треба! Уявіть собі, якщо б він, як керівник, добився хоча б наполовину зменшити тіньову складову нашої економіки району – скільки б грошей збільшилося б в бюджеті! А в нас як було 60 відсотків тіньових доходів, так і залишилося. Не секрет, що з отих “тіньових” мільйонів значна частина йде на хабарі чиновникам, щоб “вирішити” ті чи інші питання. Певне, наші посадовці теж підгодовуються з отієї “тіні”, бо нічого не роблять, щоб її не було, вже наперед прогнозує “проблеми з виплатами бюджетникам району на листопад-грудень!”

 

З інформації тернопільського інтернет-видання “ГАЛАС”: y нашому районі через бездіяльність влади найменша в області плата за оренду паїв – лише 3,4%, в той час як на Кременеччині – 10,9%, Козові – 8,7%, навіть в Підгайцях – 6,4%, то звідки візьмуться гроші, а так у нас всюди, бо корупція і зловживання “зашкалюють”!

 

Вже третій рік соціально незахищені жителі району, яким Держава законом надала пільгу на безоплатний проїзд в межах району на приміських автобусах, добиваються у пана Віталія, щоб влада їх почула і забезпечила їхнє право хоча б частково. Але пан Фреяк стверджує: “немає грошей!” У Тернополі, Чорткові, Кременці, Зборові, Бережанах, навіть в Підгайцях гроші є, а в Бучачі – нема! На персональну службову “тачку” для голови, на зарплату персонального водія, на премії для себе і для підлеглих щомісячно є, а для інвалідів, учасників АТО, УПА, дітей-сиріт, чорнобильців, пенсіонерів хоча б похилого віку – ні копійки з початку року! Це яким “патріотом” треба бути, щоб так “керувати”, де, запитуємо, його почуття обов’язку, відповідальність перед цими заслуженими людьми, які віддали Державі здоров’я і яким Держава гарантувала пільгу на проїзд, а пан-начальник “забив” на цих людей!

 

На активістів, які не бояться добиватися забезпечення прав людей, Віталій Фреяк дивиться як на особистих ворогів та, відповідно, діє проти них підло і негідно, “грає кіна”, використовуючи старі як світ ще КДБешні прийоми тиску, переслідувань і цькувань, попри позірну особисту псевдодемократичність та лицемірний “патріотизм”.

             Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави, влади, а державні чиновники мають діяти згідно Конституції і законів.

Як же діє пан Віталій? В інтерв’ю жодного слова про це. А все тому, що пан Віталій є злісним порушником законів з першого дня перебування на державній службі, він грубо порушує права громадян і відверто “плює на закон”, бо “недоторканий”!

 

 

Докерувався за три роки Віталій Фреяк до того, що програв вже принаймні п’ять судів, як голова райради. Судами скасовано, як незаконні, ряд рішень ради і його розпорядження, але належних висновків чиновник не робить, не кається, як то кажуть, бо напевне сподівається, що “дах” надійний і принцип “кругової поруки” спрацює, убезпечуючи його від відповідальності за порушення законів на довгі роки.

За наполяганням активістів, за рішенням судів поліцією з початку року вже порушено три кримінальні справи проти керівника району за зловживання владою, службовим становищем, невиконанням рішень судів та підробку документів.

На депутатське звернення депутата райради Петра Чорноти щодо невиконання рішень судів – ні слова у відповідь, а про неінформування головою депутатів про порушені правоохоронцями проти нього кримінальні справи у відповідь бюрократична відписка: “у Бучацькій районній раді відсутня інформація, щодо фактів порушень кримінальних проваджень проти працівників виконавчого апарату районної ради”! Виходить, що слідчі допитували пана Віталія без його участі і нічого йому не повідомили про “факти кримінальних проваджень”?! Довелося звертатися в прокуратуру області та до начальника обласної і районної поліції, щоб слідчі в доступній формі роз’яснили чиновнику його права та обов’язки у кримінальних справах, як підозрюваному у вчиненні злочинів, згідно кримінального Кодексу України, та з’ясували чому він так відповідає депутатові, за яким стоять виборці району.

Як каже священик, не гріх впасти в болото, гріх – лежати в болоті неправди, лицемірства, бездіяльності, корупції і беззаконня! Тому пафосні слова районного керівника про оптимізм ми не сприймаємо, бо при такому бездарному “керівництві”, Бучач вже невдовзі втратить статус райцентру, а значить робочі місця. І знову наші люди, завдяки панові Фреяку і К*, змушені будуть їхати за кордон на заробітки замість того, щоб жити і працювати на рідній землі, виховувати дітей, розбудовувати Україну!

 

Володимир Простий,

заступник голови

Ради громадських

організацій району.

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.