День пам’яті та примирення

З 2005 року  8 та 9 травня по всій країні відзначають День пам’яті та примирення і річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цьогоріч заходи з нагоди відзначення пам’яних днів відбулися 8 травня. Близько 9:30 усі зібралися у холі адміністрації, щоб спільно вирушити до могили воїнів УПА та Братської могили.

 

 

 

 

Спершу вирушили до могили воїнів УПА, де о. Володимир Гнилиця відправив панахиду за душі загиблих вояків. “Тисячі людей вступали до УПА, що воювала за цілковите звільнення України від поневолювачів”, – виголошувала ведуча. Тут до присутніх звернувся заступник голови Бучацької районної адміністрації Ігор Погонець: “…Ми кожного дня повинні передавати знання про ці події своїм нащадкам, щоб вони пам’ятали і могли захистити нас і свою державу…” На знак глибокої поваги та пам’яті до тих, хто віддав своє життя за вільну і незалежну Україну, учасники Бучацького осередку “Пласту” та усі небайдужі піднесли квіти до могили.

 

 

 

 

 

Потім вирушили до Братської могили, де о. Володимир відправивши панахиду, звернувся до присутніх із проповіддю. “Мільйони українців впали жертвами Великої війни та агресії… Якщо вони є  в нашій пам’яті, значить вони є в нашому житті… І сьогодні ми всі прагнемо миру, його прагне Україна, тому що війни починають в ідеології, а жертвами стають звичайні люди…”, – зазначив священик. “Хай Господь зцілить і землю українську, і рани українських душ та сердець…” Він також подякував усім за те, що прийшли і згадали про тих, хто загинув.

 

 

З нагоди відзначення 72-ї річниці перемоги над нацизмом до громади також звернулися: голова міста Й. Мосціпан, заступник військового комісара територіальної оборони району , полковник, голова районної організації ветеранів України, учасник АТО, учасник бойвих дій в Афганістані, кавалер ордену Володимира Великого  Р. Керницький та голова районного відділення всеукраїнського об’єднання ветеранів С. Фарбота. Вшановуючи пам’ять загиблих та у знак подяки, до Братської могили також піднесли квіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.