Чи відвоюють мешканці Бучача скверик під будинком?

Мова йтиме про частинку зелені та затишку навпроти джерела Яна  Собєского, що знаходиться на вулиці Галицькій між будинками №97 та №99 у м. Бучач. Суперечка між мешканцями прилеглого будинку та підприємцем Андрух В.,  розпочалася через намір останнього, замість скверика зробити офіс для реклами та реалізації меблів.

 

Більше десяти років в сквері розміщувався торгівельний кіоск. Згодом Андрух В.  начебто придбав цей кіоск, але аж ніяк не землю під ним. До міської ради він звернувся із заявою про відокремлення землі під будівництво. І все би нічого, якби не мешканці прилеглого до скверика будинку, які з самого початку були проти будь-яких забудов.

 

 

На засіданні 15 сесії  VII скликання міської ради Андрух В. впевнено відповідав, що, мовляв, з людьми він “все парішав” і проблем ніяких не повинно бути. Але є одне АЛЕ!  На наступній сесії міської ради були присутні мешканці прилеглого до сквера будинку. Виявилося, що вони категорично проти будь-яких забудов і беруть на себе відповідальність щодо благоустрою скверика. Голова земельної комісії Панькевич Я., озвучив попередній висновок комісії, згідно з яким, підприємцю буде надано право на встановлення тимчасової споруди площею до 30 м², якщо він попередньо узгодить всі питання із мешканцями прилеглого будинку і проведе благоустрій ділянки, облаштувавши дитячий майданчик. На цій же сесії домовилися про повторне зібрання всіх учасників справи, бо на засідання Андрух В. не з’явився. Мабуть забрехався і чекає “попутного вітру” від  “пропихачів” його інтересу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 червня на місце суперечки виїхала земельна комісія. Зібралися мешканці прилеглого будинку, підприємець-забудовник Андрух В. та кілька депутатів міської ради. З перших хвилин зустрічі спокійна розмова, як то кажуть, не пішла, а переросла у суперечку, де майже всі представники влади (так звані пропихачі), захищали інтереси Андруха В.. Виступи ж людей, не брали до уваги, а інколи навіть поводилися агресивно. Збоку  здавалося, що декотрі з теперішніх та екс-депутатів беруть на себе забагато повноважень і намагаються одноосібно вирішити суперечливе питання. Для того, аби відстояти думки людей приїхав навіть депутат обласної ради Бабала В.. До речі, проти забудови мешканці частини вулиці Галицької зібрали 26 підписів. А зважаючи на те, що з кожної  квартири підписувалися лише по одному, то усю кількість незгодних можна спокійно множити на 2. Цікавим залишається також той факт, що кілька років тому мешканці будинку № 99 (вул. Галицька) зверталися до міської ради з проханням покращення умов проживання, за рахунок невеличкої прибудови до будівлі. І що б Ви подумали, влада завжди знаходить виправдання, аби тільки відмовити. А люди й далі продовжують жити без зручностей. Нагадаємо також, що у 2011 році Андрух В. вже звертався до міської ради з таким же проханням. І йому відмовили.

 

 

 

 У підсумку, земельна комісія нічого не вирішила і питання залишилося не з’ясованим. Що ж буде далі? Чи відстояють мешканці своє право на збереження скверика?  А, можливо, окремі представники влади сподіваються, що вирішають цю справу так,  як їм це потрібно? Дії комісії та представників захисту підприємця ще раз показують, що думку, волю та бажання мешканців ніхто не враховує задля задоволення своїх власних інтересів. Та й чи варто вірити людині, яка вже отримала дозвіл на зведення тимчасової будівлі? А вже зараз на її місці виросла постійна, повз яку ми щодня проїжджаємо – це ще одне відділення “Нової пошти”, що біля ж/д вокзалу. А про хибне розуміння тимчасовості всі мешканці міста знають не з чужих слів, адже Бучач практично всіяний тимчасовими будівлями…

 

 

 

Статтю готували та опубліковали на прохання мешканців вулиці Галицької.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.