Чи «право» влади на беззаконня «по-бучацьки» панів Фреяка, Вонсяка, Григоришина таки приведе їх невдовзі на лаву підсудних?

         12 жовтня 2017 року відбулось засідання сесії Бучацької районної ради, на якому розглядали питання щодо висунення кандидатур у склад конкурсної комісії щодо добору кандидата на посаду директора районного будинку культури від органу управління, тобто від районної ради.

 

         Слова для виступу просила провідний методист районного будинку культури, депутат райради попереднього скликання Проста В.Й., яка через суди домоглася, щоб керівництво райради повторно провело конкурс. Проте депутати під пильним оком голови ради і його заступника не надали їй права висловити свою думку. Наводимо текст виступу, щоб виборці знали, як керівники ради бояться почути правду, тому й не надають слова, затикають рота неугодним, тихцем забороняють публікувати в газеті, фактично, узурпувавши від імені депутатів владу в районі і творячи при цьому беззаконня та сваволю.

            “Шановні депутати і запрошені!

Хочу проінформувати Вас, що слідчими Бучацького відділенням поліції ГУНП в Тернопільській області на сьогодні розслідуються аж три кримінальні справи, відкриті за фактами порушень законодавства України при проведенні попереднього конкурсу на заміщення посади директора Бучацького районного комунального будинку культури. Це зловживання службовим становищем та службовою владою головою Бучацької районної ради Фреяком Віталієм (кримінальна справа за статтею 364, №12017210060000089), умисне невиконання ним судового рішення, яке набрало законної сили (кримінальна справа за статтею 382, №12017210060000221), службова недбалість (кримінальна справа за статтею 367, №120172100600000196 порушена прокуратурою області за рішенням Тернопільського міськрайонного суду  від 22 травня 2017 року №607/6000/17), а також проти начальника відділу культури Бучацької райдержадміністрації Ковалка Андрія за статтею 172 Кримінального кодексу України (кримінальна справа №12017210060000058).

Чому я це Вам сьогодні кажу? А тому, що керівництвом районної ради, в особах голови п.Фреяка, його заступника п.Вонсяка, керуючого справами п.Григоришина, з січня 2017 року до сьогоднішнього дня не доведено до відома депутатів ради рішення судів. За ними, скасувані як протиправні рішення ради з питань попереднього конкурсу і сьогодні вони знову у той самий спосіб намагаються організувати новий конкурс по старому!

 

            Минулого року я чотири рази зверталася до голови районної ради з заявами, про те, що конкурс відбувся з порушенням законодавства. Але на мої звернення не було  реагування, мені тільки рекомендували звертатися до суду.

 

  У липні 2016 року я звернулася в Тернопільський окружний адміністративний суд, який Постановою від 27 грудня 2016 року скасував Рішення Бучацької районної ради № 116 від   24.05.2016 р. «Про оголошення конкурсу з відбору кандидатури на посаду директора Бучацького РКБК». Рішення Бучацької районної ради № 123 від  22.06.2016 р. «Про внесення зміни до складу конкурсної комісії для проведення конкурсу з підбору кандидатури па посаду директора Бучацького РКБК», розпорядження голови Бучацької районної ради   № 65 від 16.06.2016 р. «Про делегування кандидатур до складу конкурсної комісії по добору кандидатури на посаду директора  Бучацького РКБК», рішення Конкурсної комісії для проведення конкурсу з відбору кандидатури на посаду директора Бучацького районного комунального будинку культури “Про визначення переможця конкурсу по добору кандидатури на посаду директора Бучацького районного комунального будинку культури – Крупу Р.І».

 

Тому, голова районної ради мав би у січні 2017 року, отримавши рішення суду, виконати його, негайно розірвати контракт з п.Крупою, бо рішення конкурсної комісії було скасоване судом як незаконне, а районна рада тоді ж  мала  оголосити новий конкурс. Натомість, голова районної ради одноосібно приймає рішення і подає апеляцію від імені районної ради в Львівський апеляційний адміністративний суд, де оскаржує рішення Тернопільського окружного адміністративного суду.

 

      Львівський апеляційний адміністративний  суд 14 квітня 2017 рік виносить ухвалу: «Апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову Тернопільського  окружного адміністративного суду  залишити без змін».

 

Аби уникнути нових судових позовів, у квітні цього року, я  звертаюся до голови районної ради із заявою про виконання ним рішення суду, розірвання контракту і проведення нового конкурсу, на що отримую чергову відмову. Це змушує мене знову звертатися в  Бучацький районний суд, де в позовних вимогах прошу суд зобов’язати  районну раду розірвати контракт, звільнити з посади Крупу та провести новий конкурс.

 

Щоб затягнути якнайдовше судовий розгляд справи, голова районної ради подає різні клопотання, заяви, щоб перенести засідання, бо мовляв всі працівники ради в літніх відпустках, тому судова тяганина триває до цих пір, а директор безпідставно з січня місяця  отримував зарплату з районного  бюджету.

 

На сесії 26 вересня директор РБК подав заяву на звільнення  розказуючи, що  йому вже набридли  суди та перевірки, яких фактично не було, а назрівала лише  чергова поразка в суді.

 

            Відомий своїми «подвигами» в боротьбі з пенсіонерами голова ради Фреяк з “БПП” та його заступник «свободівець» Вонсяк, які довели методкабінет відділу освіти до реорганізації, тепер чомусь ні сіло, ні впало просувають на посаду директора РБК «свободівця-пенсіонера» Руслана Крупу. Виявляється для своїх пенсіонерів правила «не писані», бо «так треба» для власного благополуччя!

 

Вони очевидно не розуміють, що не в посаді директора справа – справа в тому, що треба щось змінювати у роботі РБК, відділу культури. Не може районний будинок культури бути музеєм минулого, на рівні 90-х років, час робити по-новому, по-сучасному, як сьогодні робить в «АРТ-дворі» Віктор Гребеньовський, але робить це він не в стінах РБК, який для цього існує і фінансується коштом держави, а поза ним і вина у цьому насамперед директора і начальника відділу культури п.Ковалка через їх відсталість і фаховоу непридатність!

 

«Колізія» у нас не в законі, як це стверджує на сесії далекий від питань права, бо сам агроном за освітою, «спеціаліст» ради п.Ненич Ігор, проблема у нас із  такими керівниками і «спеціалістами» районної ради, які виносять на розгляд та затвердження сесії неправомірні рішення, а потім автори цих «шедеврів» ховають голову в «пісок» і роблять вигляд, що начебто нічого не сталося, прикриваючись за депутатами, які голосують!

 

Щодо «колізії», то хочу сказати: від липня місяця  2016 року я прошу керівництво ради усунути дійсно колізію, яку створили «спеціалісти» ради, щодо Статуту РБК. Адже РБК, як окрема юридична особа, має  свого керівника, який повинен призначати та звільняти з роботи усіх працівників закладу. Однак, з подачі пана Ненича в Статуті чомусь прописано, що директор призначає і звільняє тільки технічний персонал. Фактично функцію  прийому та звільнення спеціалістів РБК здійснює начальник відділу культури, який відповідно до Положення «Про відділ культури» не має жодного права цього робити. По цьому факту поліцією за рішенням суду ще в лютому цього року, порушена кримінальна справа і проводиться розслідування, але чиновники гальмують роботу правоохоронців, щоб не потрапити за грати через беззаконня.

 

Ще однією «колізією», яку повинна усунути районна рада  є те, що у 2002 році на пропозицію відділу культури районна рада утворила Централізовану клубну систему району, в яку входять всі заклади культури району, себто клуби і будинки культури. Однак, ця структура до цих пір не має ні печатки, ні штампу, інших реквізитів організації, також не має керівника, тобто є фейковою, а за цією ширмою криється всевладдя начальника відділу культури РДА, який фактично незаконно керує всіма закладами культури району, на що немає права! При цьому, він приймає на роботу, звільняє, переводить, надає відпустки і ніхто з цим беззаконням нічого вдіяти не може, бо «все схвачено»!

 

У положенні про клубну систему району, яку готували спеціалісти районної ради і відділу культури, і якої немає більше ніде в області і в державі, жодного слова хто здійснює прийом та звільнення працівників  сільських закладів культури, хоча мають це робити сільські голови, як це передбачено в законодавстві. Однак це влаштовує як керівництво ради, так і начальника відділу культури.

 

              Я понад 25 років працюю в РБК, бачила всяке, але сьогоднішній стан справ дійсно критичний і за вашої мовчазної згоди, шановні депутати, скоро вся система культури в Бучацькому районі буде доведена сьогоднішнім керівництвом «до ручки» і винних, як завжди, не буде. Через ваші незаконних рішень і махінації ваших керівників, район втратив понад рік, а за цей період можна було кардинально змінити на краще роботу, як нашого закладу культури, так і в селах району, щоб вона дійсно була не гірша ніж  у Чорткові, Борщові і навіть в наших сусідів з Монастириська, до яких нам сьогодні дуже і дуже далеко.

 

Сьогодні я не можу змиритись з такою зухвалою поведінкою керівників районної ради, відділу культури, будинку культури, які підло, як у вже призабуті  радянські часи тоталітаризму, кадебешними методами роблять все залежне, щоб знищити мене морально. Вони вдаються до нашіптувань, цькувань тих працівників культури району, які спілкуються зі мною, забороняючи їм це робити, і погрожують покаранням під будь-яким приводом, вони переслідують мене, мою сім’ю лише через те, що я маю свою думку і переконання, що не піддалася на тиск і погрози, коли пішла на конкурс. Таким чином, вони позбуваються опонентів, роблять все можливе і неможливе, щоб посадити неправовим способом в крісло директора свою людину. Для цього знову маніпулюють з формуванням конкурсної комісії, куди вводять слухняних, завідомо упереджених і залежних від керівництва ради та відділу культури людей, які проголосують як треба. При цьому, ні програні суди, ні протести, ні вимоги закону на них не діють, бо керівники ради глухі і сліпі в своєму бажанні довести, що, мовляв, вони зроблять як хочуть і ніхто їм не зможе в цей раз перешкодити. Але вони знову помиляються, бо Зло і Неправда, Несправедливість ніколи не переможе Добро і Правду.

 

Тому я пропоную депутатам районної ради показати свою відповідальність, доручити своїм колегам-юристам розібратися з порушеннями закону, які мали місце при проведенні попереднього конкурсу. Оскільки керівники і «спеціалісти» ради знову штовхають їх до порушень, на ті самі «граблі», які привели до скасування рішень ради як протиправних і за які ніхто з керівників і «спеціалістів» до цих пір не відповів, а дехто працівників районної ради навіть отримав підвищення по посаді, тому поспішність при оголошенні нового конкурсу ні до чого доброго не приведе.

 

Прошу вас, відповідно до вимог статті 47 Закону “Про місцеве самоврядування”, створити тимчасову контрольну комісію ради по факту порушень законодавства працівниками виконавчого апарату районної ради, яка б вивчила усі факти, викладені мною у цьому  виступі, та подати висновок на сесію, щоб депутати усвідомлено прийняли рішення і зрозуміли що їх використовують, ними прикриваються ті, хто знову робить різні махінації із законом, фактично вирішує за них, а з їх мовчазної згоди знову творять беззаконня!”

 

Р.S.Мені дуже шкода, але серіал під назвою «Право влади на беззаконня по-бучацьки» не закінчується. Тому шоу «цирк беззаконня і безвідповідальності по-бучацьки» від очільників районної ради продовжується, але вже на вищому щаблі,  знову наступають на ті самі граблі, ті самі начальники.

 

Далі буде…

 

Проста Валентина Йосипівна,

депутат райради V скликання,

провідний методист Бучацького РКБК,

колишній претендент на посаду директора РКБК.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.