Чи подасть у відставку Віталій Фреяк після програних судів?

Такої ганьби ще не було за всю історію Бучацької районної ради. Виявилося, що рік перебування на посаді голови районної ради Віталій Фреяк (представник БПП) зустрів не тільки провалом у економіці району, але й низкою програних судів, які визнали протиправними та, відповідно, скасували його розпорядження й рішення районної ради. Також зобов’язали виплатити грошові компенсації за рахунок бюджетних асигнувань райради.

 

Не буду зупинятися на інших справах, скажу лише про свою. У травні 2016 року районна рада, як орган управління, відповідно до вимог Закону «Про культуру», оголосила конкурс на заміщення посади директора районного будинку культури. Умовами змагання передбачено, що незалежна й фахова конкурсна комісія обере кращого претендента на цю посаду і тоді голова ради укладе з ним контракт на 5 років.

 

Як з’ясувалося пізніше, керівники ради вирішили провести конкурс для «галочки», так як кулуарно все вирішили заздалегідь: в кріслі директора мав залишитися Руслан Крупа. Він, бачте, є депутатом від партії «Свобода»!  Тому його підтримав “партійний бос” в районі Василь Вонсяк та його начальник  Віталій Фреяк (БПП) – голова ради, який являється кумом Василя.

 

Далі, справа техніки:  з допомогою «бувалого» спеціаліста ради Ігоря Ненича скомпонували тихцем потрібний склад конкурсної комісії. В неї включили «фахівців культури» Вонсяка, Ненича, керуючого справами ради Василя Григоришина та інших членів, які проголосують «як скаже начальство». “Протягнули” потрібне рішення через сесію райради 24 травня і зразу в той же день відбулося її засідання,  на якому головував начальник відділу культури райадміністрації, та однопартієць директора – Андрій Ковалко. Таке засідання мало відбутися принаймні через місяць після оголошення конкурсу, чим порушили вимоги Закону.

 

 

Далі – більше. Порушення за порушенням як при формуванні конкурсної комісії, так і у процедурі конкурсу. Конкретної відповіді на мої звернення до голови райради п.Фреяка я не отримувала, лише відписки і небажання спілкуватися. А Ковалко вів себе неадекватно, навіть дозволяв собі хамити, ображати і переслідувати мене.

 

Звичайно, конкурсна комісія більшістю голосів обрала потрібного начальству Крупу. Сесія  ради за наполяганням її голови і «спеціаліста» Ненича (які в один голос переконували депутатів, що все законно) затвердила його, а мені порадили звернутися в суд, що я і зробила в липні 2016 року.

 

Так як конкурс був проведений з істотними порушеннями процедури, визначеної законами, Тернопільський окружний адміністративний суд 27 грудня 2016 року визнав протиправними та скасував рішення ради та розпорядження голови, рішення конкурсної комісії і визнав, що Крупа призначений на посаду незаконно. У роз’ясненні також йшлося про те, що райрада зобов’язана призначити та провести новий конкурс на заміщення вакантної посади директора Бучацького РКБК.

 

Голова райради В.Фреяк вини не визнав і з оскарженням цієї постанови звернувся до Львівського апеляційного адмінсуду, за що сплатив з каси ради майже 5 тис.грн. судового збору. Замітьте, що проплата пройшла не із своєї кишені, а з каси районної ради. Тобто наші з Вами гроші. В результаті з тріском програв, так як,  12 квітня 2017 року, Львівський апеляційний суд ухвалив таке рішення: апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову Тернопільського суду залишив без змін, підтвердивши вину відповідача. Як кажуть: “Шеф, всьо пропало!”

 

Таким чином, директор Крупа остаточно виявився «нелегітимним», з ним мав бути розірваний незаконний контракт, а “шеф”- звільнений з посади. Натомість керівництво ради, з явно корупційних підстав, поводить себе неадекватно, ігнорує вимоги Закону. Крупа незаконно обіймає посаду і керує закладом після 12 квітня, на що не має жодного права!

 

У травні 2015 року, представляючи в Бучачі новоспеченого голову райдержадміністрації В.Фреяка, його тодішній шеф, голова облдержадміністрації Степан Барна, роз’яснював присутнім про «шкідників». Але тоді він і уявити собі не міг, що таким «шкідником» виявиться його протеже, який в своїй діяльності на посадах в органах влади демонструє неефективність, безвідповідальність, політичну корупцію, кумівство, зловживання владою і службовим становищем, які вже стали причиною порушення проти нього кримінальної справи.

 

Замість того, щоб притягнути винних до відповідальності за ганебний провал з проведенням конкурсу, В.Фреяк, керуючись своїми «збоченими» поняттями честі і порядності, почав мстити мені та переслідувати. А головного фальсифікатора конкурсу І.Ненича (кума бувшого голови міста Оверка О.)  підвищив, призначивши на (спеціально створену для нього) посаду -начальника відділу комунального майна. Подія відбулась без конкурсу, як того вимагає Закон, а через так зване «стажування». І в кого б Ви думали «стажувався» новоспечений начальник-махінатор? Не повірите, але у В.Григоришина, який, як керуючий справами райради і член конкурсної комісії, зробив все, щоб «нашкодити» з погляду дотримання Закону і порядності. “Відписки” на мої звернення, які він подавав голові на підпис, махінації з протоколом і проектами рішень свідчать про його свідоме «шкідництво».

 

То ж кому служать на посадах в районній раді пани начальники Фреяк, Вонсяк, Григоришин, Ненич, які коштом громади району сфальшували конкурс? За рахунок районного бюджету профінансували видатки на суди, відрядження чиновників та поїздки службовим авто в Тернопіль та Львів! Ціль – показати свою дурнувату впертість, манію вседозволеності, інстинкт безнаказаності і всіма силами всидіти на “теплому” кріслі.

 

Мабуть така «служба» «їх величностям» Корупції і Беззаконню більше підходить, чим потребам Громади району. Доки це буде продовжуватися за наші з Вами гроші? Доки безвідповідальність, кумівство, правова вакханалія і цинізм правитимуть бал у владних кабінетах райради? Хіба не бачать цього депутати, які делеговані в представницький орган виборцями?

 

Доки громадськість буде підтримувати тих, хто наділений повноваженнями, та зловживає порядочністю і чесністю?  Невже такими «безхребетними» є наші депутати? Боязнь перед партійними “вождями” у них переважає особисту совість та розум!  Сподіваюсь, депутати виявлять принциповість і доведуть, що виборці не помилилися, коли голосували за них. Будуть вимагати відставки і перезавантаження керівництва райради, яке неспроможне виконувати покладені на них обов’язки. Але хто це зробить? Хто доведе своє розуміння правильності, чесності та справедливості?

 

Якщо не буде кому проявити ініціативу про питання недовіри до голови райради Фреяка В.,  то варто всій раді саморозпуститись! Адже ми хочемо йти в напрямку до Европи, а не до Гондурасу!

 

Валентина Проста, депутат райради V скликання,

провідний методист Бучацького районного комунального будинку культури

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.