Чи безпечно у Бучачі ходити тротуарами?

Поспішаючи вранці на роботу, чи у справах до центру міста, ми часто навіть не звертаємо уваги на декотрі недоліки. Мова йде про вирви посеред тротуарів, величезні калюжі через всю ширину дороги, а коли надворі лютує негода – на слизькі та небезпечні сходи та спуски. І щоб там не казали наші опоненти, але про це необхідно писати, бо часто від таких “дрібничок” залежить наше із вами здоров’я.

 

 

 

 

 

Фіксацію небезпечних зон розпочинаємо від центральної клінічної районної лікарні (роздоріжжя), прямуючи до Ісуса Христа. Не досить того, що вся дорога із ямами різної глибини і ширини, ще й на тротуар потрібно уважно дивитися, бо є кілька таких місцин, де твердої основи під ногами немає взагалі. І вони не вчора з’явилися. До речі, щодня цим шляхом йдуть на навчання студенти і школярі. Хто відповідатиме за їхнє життя?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не можемо змовчати і про “шикарнющий” тротуар навпроти магазину “Надія”. Все ніби добре, але, дійшовши до його завершення, потрібно діставати із сумки крила і перелітати вулицю. Напевно, задум із вийманням шматка кам’яної огорожі себе не виправдав – він і досі там лежить ще від травня минулого року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перебравшись якось на інший бік вулиці, думаємо, що можна йти спокійно, але біда не ходить сама. У дорозі величезна діра і щоб перехожі це бачили хтось кинув на неї кілька гілок. Прямуємо під гору до с. Підзамочок – і тут несподіванка – знову із тротуару стирчать гілки. Але на цей раз вони здоровезні, бо люк звідси хтось вкрав, а поставити новий чиновникам якось руки не доходять.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А тепер повертаємося до роздоріжжя і прямуємо до центру. І якщо Ви не хвилювалися, прямуючи тротуаром від “Чорного” мосту, Ви направду щаслива людина. Величезні калюжі не залишають сухим, чистим і врівноваженим нікого. До речі, тут завжди була проблема зі стоком води. Плюс, від постійної вологи страждають будинки: постійна вологість і грибки “в’їдаються” у стіни.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ви не повірите, але навіть до тротуарів та пішохідних доріжок є свої норми та вимоги. Так, у пункті 4.6.7 “Державних будівельних норм України” – вулиці та дороги населених пунктів, чітко вказано, що геометрія покриття дороги повинна забезпечувати відведення дощових та талих вод. Також тут зазначено, пішохідна зона тротуару призначена для безбар’єрного пересування вздовж вулиці. Чого не скажеш про тротуари у центрі, де реклама у вигляді штендерів заважає пройти.  До того ж, пункт 5.3.6 цих же норм, чітко вказує, що “покриття пішохідної зони тротуару повинно бути гладким без зазорів. При цьому, поверхня покриття не повинна бути слизькою”. Але хто ж звертає увагу на кілька простих норм, якщо “вершки” із “білого” дому навіть не ходять пішки, їх возять.

 

 

Вищеперераховані випадки є лише частиною із загальної кількості проблем, але чи довго ще терпітимемо незручності через байдужість та безвідповідальність керівництва міста? Сумніваюся, що вони не знають про ями на вказаних ділянках дороги та проблеми зі стоком води.

 

 

P. S. Поспішаючи, будьте обережні, бо краще неприємностей уникнути, ніж потім лікуватися та воювати зі структурами, які повинні підтримувати тротуари у належному стані. І чи повинні бути у звичайних містян казуси через недороблені або взагалі не зроблені роботи?

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.