Чому в Бучачі мовчать про спалах кору?

Вже майже місяць у всеукраїнських ЗМІ говорять про спалах кору. Це інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, виявляється видимим висипом по всьому тілу і підвищенням температури. Як повідомляє портал для пацієнтів EuroMD, на 13 червня цього року, офіційно зареєстровано 735 пацієнтів, 536 – діти та підлітки. Найбільше хворих зараз в Івано-Франківській та Одеській областях. Що ж до Бучача, то до сьогодні ніхто навіть не згадував про можливість такої хвороби. Повідомлення про спалах захворювання у місті з’явилися на кількох тернопільських сайтах. Лікар-епідеміолог Володимир Паничев із Тернополя, у коментарі щодо цієї проблеми говорить про те, що саме в Бучачі спалах кору розпочався у дитячому садку “Тема рок” і вийшов за його межі. І це він пов’язує із відмовою батьків від щеплень. Такої ж думки дотримується і лікар-епідеміолог ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Світлана Маціпура, пише Інтернет газета “Доба”. Загалом, на Тернопільщині зареєстровано 30 захворювань на кір, 22 з них – діти. А найбільше “зачепили” малечу чотирьох і дев’яти років.

 

А от у самому місті чомусь всі мовчать. Відомо, що є випадки захворювання на кір і серед дорослих. Але на лікування вони їдуть до Тернополя. Нагадаємо, що це захворювання небезпечним є через некерованість інфекції. Джерелом є хвора людина, у якої проявляються ознаки нежитю, кашлю, сльозотечі, температури і, як фінал, висипання. А ускладненнями кору можуть бути пневмонія або енцефаліт.

 

Леся Ю.

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.