Чому “не йдуть” реформи у Бучацькому районі?

            Реформи в Бучачі явно «не йдуть» і видно «не підуть», бо у нашого начальства немає бажання щось покращувати, тобто реформувати, адже їм та приближеним і так дуже добре.

 

Візьмемо, для прикладу райраду – орган місцевого самоврядування громад району. Саме з цього рівня мали б стартувати реформи. Однак тут повне затишшя і стагнація. Для чого, питається, голові ради п.Фреяку щось змінювати, напружуватися, конфліктувати, якщо у нього дванадцять підлеглих, три службових авто, водій, просторий кабінет, комп’ютер, фонд зарплати в три мільйони грн. та ще й депутатський фонд, яким голова розпоряджається, як вважає за потрібне. При тому, жодної відповідальності, бо завжди можна сказати: «так вирішили депутати!». І це попри те, що всі рішення готують його підлеглі, а він, фактично, подає лише на суто формальне затвердження радою.

 

Команда «нових лиць» молодих реформаторів уже чотири роки «реформує» район. Прийшла пора спитати про результати їх керування, а то скоро від такого менеджменту не буде і самого району. Анонсувалися реформи у всіх сферах життя, боротьба з корупцією, верховенство права, «закон один для всіх», а як воно вийшло насправді?

 

Втішного мало, система «кругової поруки» діє безвідмовно, корупція процвітає, а боротьба з нею зовсім не ведеться. Тіньова економіка, зі слів голови, за 60%, бо cамі ж її очолили! У бюджеті району, як завжди немає коштів, бо очільники здатні лише ділити готове, а дбати про надходження в бюджет – про це навіть не задумуються. Район чекають нові скорочення під видом «оптимізації», про що офіційно заявив голова райради, вітаючи краян з Новим Роком у передноворічному інтерв’ю місцевій газеті, Але, при цьому, чиновницький апарат лише зростає, як і їхні зарплати.

 

           

До чого приведе невігласів бездумна «оптимізація» видно з методкабінету відділу освіти, де «різали по живому», і зразу «результат» – по ЗНО наш район стрімко опустився до тих, що відстають. 

 

Шанс розпочати реформи в сфері культури «шефи» з райради і відділу культури РДА успішно провалили, при проведенні конкурсу на заміщення посади директора районного будинку культури через корупцію, зловживанння владою та вперте небажання йти в ногу з життям і виконувати закон.

 

На черзі «оптимізація» в медицині, вже намагаються закрити Золотопотіцьку лікарню, яка по матеріальному забезпеченню і рівню обслуговування перегнала не тільки Бучач, але й інші медзаклади області. Але нікого з начальства не турбує, що буде гірше для людей! Основне – прозвітувати і навішати «лапші» про госпітальний округ!

 

Проблемні питання району не тільки не вирішуються, але навіть не ставляться на розгляд ради та її органів. Так, Ратуша, Замок, утилізація твердих побутових відходів, очисні споруди, кар’єри і ліси, які знищуються, мале підприємництво, питання законності і захисту прав людей, зовсім не турбують представницьку владу району.

 

Тільки коли громадськість на рівні області підняла проблему дитячої художньої школи, яка роками тулиться в фактично аварійній занедбаній будівлі, без води, зручностей, елементарного благоустрою, чиновники заметушилися. Їх чотири роки зовсім не мучили докори сумління через те, що вони байдикують в теплих, світлих, просторих, затишних кабінетах «білого дому», а 140 обдарованих діток з усього району не мають елементарних умов для навчання!

 

У Бучачі до цих пір немає басейну, але є сауни для вельмож, де вони регулярно «відриваються» в дружніх «компашках». Немає міських автобусів? Нічого поїздять і в добитих бусиках. Начальство ж має чим їздити, бо возять  їх службовими або власними іномарками.

 

Місцева ж преса, залежна, лояльна та  прикуплена владою мовчить, наче води в рот набрала.

 

Питається, скільки у людей вистачить терпіння все оце мовчки переносити? Як розбудувати громадянське суспільство в нашому районі, щоб воно контролювало владу, а не тільки окремі відважні активісти, яким за слово критики зразу покарання, тиск і прес чиновників-патріотів «власної кишені».

 

Допоки громадськість пасивно та мовчазно буде спостерігати за чиновницькими витівками, ті  будуть безкарно витворяти з нами все, що захочуть. А дорогоцінний час і можливості для розвитку рідного краю і країни буде втрачено. Брак відповідальності і єдності – ці  традиційні біди українців, знову можуть вкотре стати перешкодою у досягненні мети, проведенні реформ і розбудови рідної держави. Маємо не тільки говорити але й діяти, змінювати країну змінюючи насамперед себе!

 

 

В.Простий,

заст. голови Ради громадських організацій району

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.