Бучацькі парковки: продовження

 

Кожна людина автомобіль трактує і використовує по-різному: для когось – це розкіш, для іншого – проблеми і видатки, але трапляються и випадки, коли автомобіль – це засіб пересування. Мова йде про людей з обмеженими можливостями, яким без транспортного засобу важко обійтися, бо ж сидіти вдома теж не вихід. Ґрунтуючись на частину шосту статті 30 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів України”, на паркувальному майданчику обов’язковим є виокремлення місць саме для людей з обмеженими можливостями. Їхній обсяг становить 10 відсотків від загальної кількості, але не менше як одне місце.

 

До речі, раніше перед аптекою, що біля канцелярії “Знання”, на газончику був розміщений знак, який інформував про те, що там виокремлені місця для паркування транспортних засобів саме інвалідами. Але через деякий час вказівник зник і ніхто навіть не думає його повертати на місце. Саме з цього приводу відбулося засідання Комітету на чолі з І. Погонцем, де було вирішено підготувати та направити до міської ради протокол щодо з’ясування цього питання, адже на засідання ні Б. Кміть, ні А. Чук, ні Й. Мосціпан не з’явилися.

 

Читати та коментувати частину про функціонування майданчиків для паркування просто немає сенсу, адже майданчики навіть не обладнані. Цікавим хіба що є момент сплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування: безготівкова форма, готівкова або з використанням платіжної картки.

 

Яке ж місце може вважатись майданчиком для паркування? Нагадаємо. По-перше, мають бути відповідні дорожні знаки, по-друге, всі місця повинні бути окреслені синьою (блакитною) смугою, по-третє, обов’язкова наявність паркувальних автоматів та в’їзних/виїзних терміналів і останнє – інформація про оператора на видному місці. До речі, якщо б водій припаркувався на платному майданчику, обладнаному відповідно до вимог, і відмовлявся платити, він повинен сплатити штраф від 136 до 204 грн. АЛЕ, оскільки жодна бучацька парковка не обладнана, не позначена і ще багато не, то, відповідно, і платити немає за що. До того ж, за те, що паркувальний майданчик не відповідає вимогам, особам, які утримують парковки теж потрібно платити штраф. І розмір останнього залеживіть від: по-перше, якщо порушено вимоги щодо розміщення та функціонування майданчиків, які визначені правилами паркування – від 340 до 510 грн., по-друге, якщо майданчики не обладнані паркувальними автоматами, автоматичними в’їзними/виїзними терміналами та іншими засобами контролю за оплатою послуг  паркування – від 510 до 680 грн.

 

І ще одне, дуже важливе, паркувальник повинен виключно контролювати процес оплати, а не стягувати її.

 

За словами харківського юриста Ю. Усманова, потрібно чітко розмежовувати поняття “майданчик для паркування” і “спеціально обладнаний майданчик для паркування“: “Різниця між ними лише в тому, що перший знаходиться в межах проїзної частини вулиці, а другий – поза її межами”. Відштовхуючись від цього, матимемо чіткі вимоги до кожного. Щоправда, в Бучачі не захотіли створити спеціальний майданчик. Територію біля басейну вони тримають для пробутковіших проетків, як-от, цирк чи щось на нього схоже. Так, там потрібно напрацюватись і все зробити правильно, бо ж і місце дозволяє. Чомусь у всіх великих містах навпаки звільняють центр від паркувальних майданчиків, а частини головних вулиць роблять пішохідними. А в нас все виставляють напоказ – найбільшу проблему не вирішують, а ще більше загострюють, бо ж, по суті, як були автомобілі у центрі міста, так і залишилися.

Проблема паркувальних майданчиків зачіпає також проблему торгівлі поза ринком. Для всіх людей стало шоком, коли на площі Ринок, група невідомих “тітушок”, напала на місцевих жителів. До речі, на сесії районної ради 7 квітня було вирішено на наступній сесії заслухати начальника Бучацького віділення поліції з цього приводу. Що ж до влади, то всі дружно, як завжди, вирішили перечекати і сховати голову в пісок від переляку. Але від проблем не потрібно тікати, їх потрібно вирішувати. Дуже важко говорити з людиною, яка всіх називає “вар’ятами” і “брехунами”. Саме брехунами Й. Мосціпан називав людей, які торгують на площі Ринок. Хіба це личить мерові?  Так, чужими руками добре жар загрібати. Напевно, саме тому питанням парковок та торгівельних місць одноосібно займається П. Шеремета.  Одне тільки не важко зрозуміти – чому саме він? Конкурс же ж виграв Гнатишин. Дивує також те, що з так званих “паркуваних майданчиків” зникли чудо-хлопчики в оранжевих жилетах. Чи не злякалися вони холодних північних вітрів?

 

 

 

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.