Бучацькі парковки: хто?, що?, де? і кому? Частина перша

Перше квітня мешканці м. Бучач запам’ятають надовго. Хотілося б сказати, що лише через День сміху та День птахів, але… Суботній ранок зустрічав водіїв у центрі міста вимогами сплати грошей за паркування перед райдержадміністрацією, вздовж вулиці Аґнона та на площі Ринок. Такий, безсумнівно, зухвалий вчинок неабияк занепокоїв містян. Як з’ясувалося пізніше, це зовсім не жарт такий і ніхто не збирається повертати 5 гривень за годину, як того вимагали паркувальники. До того ж, біля кожного такого чудо-хлопчика стояло ще кілька охоронців, які мали забезпечити послідовність та чемність сплати водіями коштів за можливість припаркувати автомобіль.

 

Така незручна та суперечлива ситуація виникла через те, що на сайті міської ради 10 лютого було опубліковано оголошення “Про проведення конкурсу для визначення суб’єкта господарювання по утриманню та розвитку об’єктів благоустрою міста Бучач”. А як відомо, конкурс передбачає участь хоча б двох конкурсантів, які, виконуючи певні умови, можуть бути допущені до подальшого змагання. Станом на 2 березня за інформацією Чука О. А., для участі у конкурсі ще не надійшло жодної заяви. Враховуючи те, що вже 15 березня час для подання закінчувався. 29 березня 2017 року на 15 сесії 7 скликання Бучацької міської ради повідомили, що конкурс проведено успішно і підприємцем, який бере на себе паркувальні майданчики, став Гнатишин. Як виявилося пізніше, Шеремета П. П., який, за чутками, вже давно хотів займатися цієї справою, участь у конкурсі таки брав, але не всі документи відповідали зазначеним термінам. А в суботу з’ясувалося, що Гнатишин є зятем Шеремети. Але про це згодом…

 

 

Що ж до паркувальних майданчиків, то ні знаків, які б інформували про паркування та ще й платне, ні розмітки, ні паркоматів, ні відремонтованої дороги водії не побачили. Виникає логічне запитання – а за що платити? За те, що якийсь хлопчина в оранжевому жилеті з касовим апаратом на грудях вимагає від Вас 5 гривень за годину?

 

Давайте з’ясуємо, як повинно бути насправді? Головними актами, які регулюють ситуації паркування і платного паркування є Закон України “Про дорожній рух”, Податковий кодекс України, Правила дорожнього руху та Постанова Кабінету міністрів України № 1342 “Про затвердження правил паркування транспортних засобів” від 3 грудня 2009 року.

 

Розглянемо останній. Найперше, на що звертаємо увагу, читаючи Постанову, це визначення загальної частини. Адже на Бучацькій, так званій, парковці, ми не помітили ні автоматичних в’їзних та виїзних терміналів, ні картки попередньої оплати, ні захищеної комп’ютеризованої системи, ні відведеного місця для паркування і ще багато ні…

 

У частині “Розміщення майданчиків для паркування”, зокрема у пунткі 9, йдеться про врахування певних особливостей під час розміщення майданчиків для паркування. Звертаємо увагу на таке: умови для забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема видимості в плані та повздовжньому профілі, параметри поперечних та поздовжніх ухилів, стан покриття проїзної частини. Ніяких асоціацій не виникає? Якщо чесно, то перед очима одразу постають Бучацькі парковки, адже жодна з них не відзначається якісним дорожнім покриттям. І навіть вибоїни під носом місцевих чиновників не вирішують цієї проблеми. Параметри поперчніх та поздовжніх ухилів яскраво ілюструє паркування на площі Ринок та вул. Підгаєцькій. Без зайвих пояснень стає зрозумілим те, що розміщення парковки там – суперечливе питання. А про безпеку дорожнього руху можна говорити дуже багато, адже майдан Волі – одна з найактивніших та найбільш рухливих ділянок нашого міста. Багато автомобілів заїжджають, багато виїжджають і вслідкувати за всім дуже важко. Інколи навіть важко просто виїхати зі стоянки через надзвичайну інтенсивність руху.

 

Наближаємося до найцікавішого – обладнання майданчиків для паркування. Вже у пункті 13 чітко приписано, що “відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної”.

 

І це ще не все, адже із пункту 14 дізнаємося, не менш як на 20 паркувальних місць повинен бути один паркувальний автомат. Для того, щоб зрозуміти ДЕ саме міська рада окреслила паркувальні майданчики, знаходимо оприлюднене на сайті Бучацької міської ради рішення. Вони б, до речі, хоч знімки могли нові зробити, щоб все було чітко і зрозуміло, тому, дивіться уважно:

 

 

Через безвідповідальність окремих осіб (не будемо називати конкретного прізвища, бо знову скаже, що ми його “брудом обливаємо”), одразу розібратися що і до чого важко (знимки трохи застарілі), але, все-таки, догледіти можна, що на кожному паркувальному майданчику більше 20 паркувальних місць, а от паркувального автомата, як і всього іншого, немає.

 

Також, обов’язково повинні бути: встановлені автоматичні в’їзні та виїзні термінали, до речі, стаціонарні; на видному місці має бути розміщена інформація для користувача парковки, як споживача. Мова йде про такі дані: інформацію про оператора (найменування, адреса, контактні дані), вартість послуг з користування майданчиком, спосіб оплати (готівковий/ безготівковий).

 

Далі буде…

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.