Безконтрольність розбещує владу, яка знищує державу. Частина перша

Саме це сьогодні, як стверджують фахівці, є основною проблемою нашого суспільства, бо відсутність дієвого контролю з боку громадськості привело до беззаконня корумпованих чиновників, використання влади для власних і політичних інтересів, на шкоду громаді. Саме на громадському контролі влади тримається інститут демократії в цивілізованому суспільстві, у нас же чиновники є цілком безконтрольними і безвідповідальними, ослаблюють і руйнують державу, бо не бажають працювати, навіть попри війну. Влада усвідомлює, що в нас олігархічний, неринковий лад, псевдодемократія і використовує це, бо її такий стан влаштовує.

 

Щоб забезпечити свій спокій і безбідне існування люди на посадах у владі йдуть на порушення Закону, вдаються до давно перевіреного способу принизити, позбутися опонента. Для цього використовують нечесні методи боротьби з критично налаштованими, від підкупу до шантажу і відкритих гонінь, маніпуляцій і фальшувань, незважаючи на норми закону і моралі. Тому ми повинні позбутися ілюзій, що сьогоднішні керівники можуть змінитися на краще. Як видно, влада в районі неефективна, маємо лише рух до гіршого, але при цьому робиться все, щоб надурити громадськість і видати бажане за дійсність, дезінформуючи людей.

 

Для прикладу: за минулий рік програма соціально-економічногота культурного розвитку керівництвом району провалена, що свідчить про те, що при владі у нас безвідповідальні дилетанти. За 2016 рік програма по промисловості реалізована лише на 64,7%, обсяги реалізації продукції знизилися на 34,5%, загальний обсяг збитків 12,3 млн.грн., іноземних інвестицій немає зовсім, а в промисловості району зайнято лише 357 осіб, в сільському господарстві – 1077, будівництві – 159, виходить що решта з 6804 працюючих торгівці або бюджетники.

 

Власних доходів в бюджеті району лише 28,9 млн. грн. при видатках в майже 400 млн. грн., тобто район замість того, щоб бути самодостатнім, розвивати економіку і сплачувати податки в бюджет, виживає лише за рахунок інших регіонів держави. Тіньова економіка, відсутність нових робочих місць і корупція заставляє людей виїзджати за кордон на заробітки, а валюта, яку передають додому, опиняється в кишенях місцевих нуворишів, бо ціни в нас найвищі, але це не турбує керівництво райради, якому громада довірила владу і які несуть повну відповідальність за стан справ в районі, адже їм і так добре, бо сповідують споживацьке ставлення до держави!

 

У звіті на сесії районної ради 10 березня ц.р. та коментарі голови райради районній газеті ні слова про винних в такому ганебному для влади фіналі року, ні про покараних за таке неподобство, все у них «в шоколаді». Більш того, чиновники райради при такому плачевному стані економіки знахабніли до того, що підвищили собі зарплати майже вдвічі! Неефективний, без необхідного рівня кваліфікації голова райради п.Фреяк, отримав в січні понад 13.551 грн. зарплати, в т.ч. 4656 грн. премії! Майже стільки ж нараховано його заступнику-студенту п.Вонсяку, керуючому справами п.Григоришину – 9740 грн., все це виглядає вже наче мародерство під час війни, коли на Сході гинуть наші Герої! Питається, що зроблено цими бюрократами і їх підлеглими в січні, щоб досягти хоча б якихось змін на краще при такій зарплаті? Практично нічого, бо влада у нас як отеє «багно гнилеє», як писав колись Іван Франко, яка «покрита цвіллю, розсадниця недоумства і застою! Повзе облуда, здирство, плач народу, цвите бездушність, наче плїсень з муру…», так писав поет про тодішню Росію, але ці слові генія цілком підходять для наших керівників району, які забули про присягу громаді, нехтують Конституцію і Закони, щиро вважають, що можуть робити все, що захочуть, а влада для них це насамперед власний добробут, можливість влаштовувати власні справи, почесті, безкінечні наради, ювілеї, святкування та застілля замість того, щоб працювать на благо громади і «матері України».

 

Прийшовши до влади на крові Героїв Небесної Сотні, Революції Гідності дбають лише про власні інтереси, замість того, щоб виконувати обіцяне рік тому на виборах. На критику реагують як бик на червоне, не дай Боже щось сказати чи зробити не так, як хочеться керівникам райради, зразу невдоволення, санкції, а ті, хто дозволив собі сказати правду переводяться в розряд ворогів, для яких у них є Закон, який у нас як дишло, бо створили систему кругової поруки і зловживань, коли рука руку миє.

 

Згадується Шевченкове Посланіє ще від 1845 року «І мертвим, і живим, і ненародженим»: «Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя. А то залізете на небо: «І ми не ми, і я не я…». Гірко казати, але дилетанти у владі по рабськи, в угоду вищим босам, роблять все, щоб повністю знищити район, як такий. Перший сигнал вже маємо, Кабмін на днях затвердив чотири госпітальні округи для нашої області, Бучача там напевне немає, хоча керівники роздзвонили в пресі про намір в останні дні створити такий округ в нас. Питається, на якій базі це робити, адже наша райлікарня – це австрійська будівля на 27 ліжкомісць для тодішніх вояків, жодного метра не добавилось від часів цісаря, тобто, це ще один приклад дешевого популізму і облуду, замість реальних кроків поліпшення медичного обслуговування. Як не згадати сакраментальне Шевченкове: «Схаменіться! будьте люди, бо лихо вам буде.»

 

Нещодавно розглядалося питання пільгових перевезень, виявляється в бюджеті району для учасників АТО, вояків УПА, чорнобильців, інвалідів, дітей-сиріт, ветеранів праці та інших соціально незахищених верств населення, яким держава гарантувала пільги, коштів немає. А звідки вони візьмуться, коли у нас із-за бездіяльності влади поступлення від оренди землі в районі втричі менші ніж в Зборівському районі, бо у нас найменші платежі за оренду земельних паїв, лише 3,4%, тоді як в Кременецькому – 10,9%, Козівському – 8,7%, навіть у Підгаєцькому 6,4%. Отак влада на ділі дбає про людей, бо захищає інтереси олігархів, які обдирають нас на мільйони, даючи для дешевого піару подачки на копійки. Питається, чи не на їх утриманні перебуває влада, адже обстоює чомусь не інтереси громади, а тих, хто орендує ці землі, не доплачуючи людям і бюджетам?

 

 

 

Володимир Простий, голова районної громадської організації «Бучацьке земляцтво»

(далі буде)

 

 

ДЯКУЄМО ЗА ТЕ, ЩО ВІДВІДАЛИ НАШ САЙТ, ЗА ДОВІРУ І ЗА УВАГУ!!!

КОМУСЬ БУЛО Б ВИГІДНО, ЯКБИ МИ МОВЧАЛИ!

Редакція сайту не несе відповідальності за достовірність розміщеної інформації, і не має можливості перевіряти достовірність розміщеної інформації.
Думка редакції сайту може не співпадати з думками авторів статей, чи коментарів.